п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 1:51 Курйози
Маячня російських учених: У РФ придумали перенаправити русло Дніпра в обхід України
ZIK
ZIK

Кремль вирішив реанімувати ще один варіант залякування України знищенням: знову після єльцинських часів у ЗМІ витягли «російських вчених» з проектами знищення або перенаправлення русла Дніпра як основної водної артерії України.

Тобто, тепер Росія публічно претендує не тільки на Азов і Керченську протоку, а також Крим разом з шельфом, а й на Дніпро - про це пише експерт Олексій Голобуцький на свої сторінці у Фейсбук.

Черговими покидьками цього разу виступили російський історик і публіцист Олександр Широкорад і гідролог, член-кореспондент РАН Віктор Данилов-Данільян. В інформаційний простір запущено тезу, що «у Росії є всі технічні можливості для відповіді на водну блокаду Криму та перекриття витоків річки Дніпро і перекидання її в обхід України…. Ця ситуація – прекрасний привід змусити Київ сісти за стіл переговорів про статус міжнародної річки Дніпро».

«Чому міжнародної? Та тому, що Дніпро, який у нас звикли вважати українською рікою, має ті ж підстави вважатися російською річкою. 880 км Дніпра тече по Україні, але 485 км – по Росії. Україні належить менше половини території водозбору Дніпра. Близько половини води український Дніпро отримує з Верхнього Дніпра і своїх правих приток, що витікають з території Росії. У 1936 році Політбюро прийняло проект створення мережі «Верховних водосховищ», названих так, оскільки вони знаходилися у верхів’ях Дніпра, Оки і Дону. Були розпочаті роботи, але їм перешкодила війна.

Читайте також: «Рускій мір», то страшна сила: у Воронежі гарячу воду пустили в унітази

У що це обійдеться? Звичайно, необхідні точні розрахунки, але, як видається, в будь-якому випадку сума буде на порядок менша того, що вкладено в водопостачання Криму в 2014-2018 роках і будівництво Кримського мосту. А ось для Києва наслідки повороту річок будуть просто катастрофічними. У політичному і економічному плані, зрозуміло».

Читайте також: У Росії висміяли Путіна, який проїхався на «козлику»

Звичайно, це типовий вкид ФСБ. Однак варто пам’ятати, що ми маємо справу з Росією. Їх, в принципі, мало що може зупинити в подібних ініціативах. І осушити, і перенаправити, і отруїти річку цілком можуть. Головне, що хочуть і вважають за можливе і не бачать перешкод.

Але навіть після виступів з ось такими страшними і аморальними ініціативами лаптеві вандали щиро обурені – як це хтось може вимагати повного демонтажу РФ як такої?! За що?!

Читайте також: Росію чекає жалюгідне майбутнє: режиму Путіна напророкували швидкий кінець

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 09:07 :59