п'ятниця, 19 жовтня, 2018, 19:00 Політика
Ірина Сисоєнко назвала головну помилку МОЗу й уряду в реформуванні медицини
ZIK
ZIK

Найбільша помилка Міністерства охорони здоров’я та уряду – це те, що вони принижують лікарів. Як результат – в Україні не вистачає великої кількості медиків.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Гостя програми, коментуючи медичну реформу в Україні, розповіла про найбільшу помилку МОЗу та уряду:

«Найбільша помилка Міністерства охорони здоров’я та уряду – це те, що вони принижують лікарів. Як результат – в Україні не вистарчає великої кількості медиків. Нам фізично не вистарчає сімейних лікарів, не вистарчає педіатрів. А те, що медпрацівники сьогодні отримують найнижчі у державі зарплати, це створює брак медичних кадрів, які з 2020-го року будуть працювати в нових умовах з новою оплатою праці», – підкреслила гостя програми.

Ірина Сисоєнко також повідомила, що Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я сьогодні вимагає від уряду підняти медичні тарифні розряди для 2-го і 3-го рівня медичним допомогам.

«Друге, на чому ми наголошуємо, щоб як тільки будуть підняті заробітні плати для медичних працівників, щоб ми залучали справжніх фахівців до роботи в українських медзакладах. У тому числі їх потрібно повертати з-за кордону. Адже сьогодні студенти-медики говорять про те, що якщо держава справді створить для них належні умови, вони залишаться працювати тут. А якщо ні – їм тут немає що робити. Тому першочергові крокі – зберегти кадри в медичних закладах», – підкреслила народний депутат від «Самопомочі» Ірина Сисоєнко.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні стартувала перша фаза медреформи. Українці почали обирати собі сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів та укладати з ними декларації. Вже у липні розпочалася друга фаза реформи – практична. Медзаклади почали отримувати гроші за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:39 :02