Новини » Економіка

Експерт назвав загрози через відтермінування підвищення ціни на газ

ZIK

Підвищення тарифів на газ та тепло – це процедура, що займе не менше місяця. Таким чином, якщо це відбуватиметься у розпал опалювального сезону, може виникнути ситуація, коли теплокомуненерго купує дорогий газ, тарифи на який будуть підвищені лише через місяць. Як наслідок, це потягне за собою значні збитки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів експерт у галузі енергетики Андрій Герус.

Він переконаний: постійні відтермінування підвищення ціни на газ свідчать про деградацію державного управління.

«Якщо раніше у нас щоразу на місяць переносились такі важливі рішення, то тепер вони відтерміновуються на 10-17 днів. Тобто у нас горизонт планування вже становить десять днів. Такого не можна ухвалювати посеред зими», – наголосив фахівець.

За його словами, коли це рішення буде ухвалено в листопаді посеред опалювального сезону, це означає, що під нього доведеться «підтягувати» тарифи на тепло.

«А тарифи на газ і тепло – це ціла процедура, що передбачає громадські обговорення, які займуть ще не менше місяця. Таким чином, може виникнути ситуація, коли теплокомуненерго купує дорогий газ, але тарифи йому будуть підвищені лише через місяць», – розповідає Андрій Герус.

Він підкреслює: у такій ситуації в теплокомуненерго виникає касовий розрив – збиток, який буде дуже масштабним, коли підвищення ціни на газ буде суттєвим.

«Звичайно, такі рішення потрібно приймати заздалегідь, щоб усі рішення були прийняті. Якщо вже вони приймаються, то повинні бути ухваленими протягом літа, а в зиму, коли всі споживають більше газу, входили з відрегульованою і збалансованою системою», – пояснив експерт у сфері енергетики.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України відклав підвищення ціни на газ для населення до 27 жовтня.Loading...