Новини » Економіка 19 жовтня, 2018, 11:11
АМКУ назвав обґрунтованим зростання цін на бензин
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Зростання цін на українських АЗС відповідає ситуації на світовому ринку нафтопродуктів і не пов’язане з порушенням учасниками ринку антимонопольного законодавства.

Про це заявив державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ) Валерій Полюхович на прес-конференції в Києві 18 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо говорити про стан цін на ринку нафтопродуктів України, то, справді, певна тенденція щодо зростання цін і на дизельне пальне, і на бензин є. У принципі, диспропорції між зростанням світових цін на нафту і зростанням цін на роздрібному ринку світлих нафтопродуктів немає», – сказав він.

Коментуючи ситуацію на українському ринку з позиції антимонопольного законодавства, зокрема порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, зловживання монопольним становищем, а також недобросовісної конкуренції, він зазначив, що наразі немає підстав говорити про наявність таких порушень.

«Якщо говорити про ті справи, які перебувають наразі в комітеті, то серед них – на стадії розслідування справа (розпочата наприкінці 2017 року – ІФ) про узгоджені антиконкурентні дії на ринку світлих нафтопродуктів, учасниками якої є компанії, що належать OKKO, WOG і SOCAR. Говорити про те, що нинішньою причиною масового зростання цін на ринку є якісь антиконкурентні узгоджені дії, передчасно», – наголосив він.

Коментуючи доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана перевірити обґрунтованість підвищення українськими АЗС цін на пальне, держуповноважений додав, що комітет постійно моніторить ситуацію і аналізує отримані від АЗС дані.

Розслідування про можливі антиконкурентні узгоджені дії мереж OKKO, WOG і SOCAR наразі перебуває на завершальному етапі, додав він.

«Підготовлено подання. Сподіваюся, найближчим часом буде розпочато слухання в комітеті в цій справі», – сказав В.Полюхович.

Наприкінці грудня 2017 року комітет розпочав розгляд справи про можливе порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної торгівлі високооктанових бензинів і дизпального мережами OKKO і WOG. АМКУ під час дослідження цінової ситуації виявив факти одномоментного, односпрямованого встановлення і підтримання роздрібних цін на бензини та дизельне пальне на однаковому рівні мережами АЗС, що працюють під брендами ОККО і WOG.

Нещодавно комітет також розпочав розгляд через різке підвищення цін на скраплений газ.

Зазначимо, зростання роздрібних цін на пальне почалося з 20-х чисел серпня у відповідь на різке ослаблення гривні.

Упродовж 16-17 жовтня Кілька великих мереж АЗС знизили ціни на бензин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 08:24 :21