Новини » Суспільство 19 жовтня, 2018, 22:19
Активіст: Через поновлення техогляду посадовці знову хочуть залізти у кишені українців
ZIK
ZIK

Він повертається, але з новою назвою і, як обіцяють, з новими правилами. Обов’язковий техогляд авто, який скасували ще в 2011 році, хочуть запровадити знову. Відповідний урядовий законопроект нині перебуває на етапі обговорення, але експерти уже розкритикували документ.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Новина від Кабінету Міністрів про відновлення обов’язкової перевірки справності автомобіля обурила водіїв. Кермувальники кажуть, що посадовці вкотре намагаються залізти в кишені українців.

«Якщо повернуть ті стандарти, які були – це просто буде чергова годівниця та корупційна сладова. Всі будуть проходити техогляд так, як зараз купують права – не навчаючись, і це буде фікція», – сказав співзасновник ГО «Авто Євро Сила» Олександр Чернявський.

Водночас урядовці пояснюють, що ініціативу пропонують не з власної волі. Таку обіцянку наша держава дала Європейському союзу під час підписання угоди про асоціацію.

«В Європейському союзі існують єдині стандарти та підходи щодо технічного огляду транспортних засобів – як комерційних, так і приватного призначення. Цей законопроект насправді повертає такий технічний огляд, і є дуже багато спекулювань довколо цієї теми, але ми повинні розуміти, що техогляд – це, в першу чергу, безпека на дорозі», – прокоментував директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автоперевезень Віктор Сасин.

Повернути обов’язковий техогляд автівок мають до 2022 року. Обіцяють, що ця система суттєво відрізнятиметься від тієї, яку скасували 2011 року. Стан машин перевірятимуть приватні чи державні СТО, які отримають необхідні дозволи. А якщо виконуватимуть роботу несумлінно – ліцензію відбиратимуть. Ціну на свої послуги станції теж визначатимуть самостійно, а отже, автовласники зможуть обирати. Утім, таким обіцянкам експерти не вірять.

«Те, що прописали у нас в законопроекті, вибачте, але не те, що не можна назвати простим. Там явно можна простежити корупційну схему. Адже створюється окремий інститут експертів. Так, я розумію щодо спеціальної підготовки, так я розумію, будуть спеціальні печатки. Але чим цей експерт буде відрізнятися від того ж ДАІшника, який раніше збирав гроші і просто на всі боки продавав ці талони техогляду?» – прокоментував правозахисник Володимир Караваєв.

Перевіряти автівки на безпечність власники будуть змушені що два роки. Якщо йдеться про нове авто, то процедура стає обов’язковою після 4 років експлуатації. Водії ж кажуть: техогляд машин потрібен, бо на дорогах і справді стало значно небезпечніше. Але від його повернення постраждають, передусім, сумлінні власники, які стежать за станом своїх автівок. Ті ж, хто сумнівається у їхній справності, вдаватимуться до корупційних схем.

Утім експерти кажуть, що в запропонованому законопроекті суперечливих норм більш ніж достатньо. Тож сподіваються, що документ іще ретельно доопрацюють.

Нагадаємо, згідно з європейськими нормативами, технічний огляд транспортних засобів повинні проводити незалежні від держави СТО, які своєю ліцензією відповідатимуть за результати перевірки.

Артем Карабець. Дмитро Бойчак. Олег Павлюченко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:53 :09