четвер, 18 жовтня, 2018, 16:34 Політика
Юрій Ганущак пояснив, коли у ВР подається «пакет хотєлок» щодо бюджету
ZIK
ZIK

Щодо бюджету не існує особливої процедури голосування. І таке поняття як перше читання не існує. Тому що його подають пакетом до Мінфіну і відомство вже на друге читання дає розгорнуту таблицю, що враховано і що відхилено.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив народний депутат України VI скликання Юрій Ганущак.

«Бюджетний кодекс не передбачає два голосування, адже повинно бути одне, яке стосується висновків і пропозицій. Хоча взагалі щодо бюджету не існує особливої процедура, бо таке поняття як перше читання, чесно-кажучи, не існує. Тобто, якщо його не відхилили на час подання, а є така можливість проголосувати за відхилення, то це означає, що його прийняли до розгляду. І от тоді дається «пакет хотєлок», який називається висновки і пропозиції», – сказав   

Він розповів, що бюджетний комітет може сам з цього пакету повикреслювати найодіозніші пункти. Хоча за правилами мало би бути так, що до кожної пропозиції, якщо це видаткова частина,  подається джерело, звідки потрібно додати або звідки забрати.

«Але так не робиться, тому проект бюджету подають пакетом до Мінфіну і відомство вже на друге читання дає розгорнуту таблицю, що враховано, а що відхилено. Бо те, що сьогодні було проведено два голосування за основу і в цілому, виглядає на зразок того, що хтось не встиг і в залі щось сказав додаткове, але воно не береться до уваги як поправка, а голосується уже в цілому», – зазначив він.

Нагадаємо, народні депутати підтримали проект державного бюджету на 2019 рік у першому читанні. Проект постанови № 9000-П  підтримали 240  обранців.

До слова, голова ВРУ Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування пропозицію розглянути законопроект за скороченою процедурою, аргументуючи це тим, що Рада не встигне до перерви розпочати розгляд у першому читанні проекту державного бюджету на 2019 рік. Лише з четвертої спроби обранці підтримали пропозицію скороченого розгляду проекту закону № 9084.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 10:59 :46