Новини » Львів 304 Читать эту новость на русском

Тихий марш і чорні парасольки: Львів’яни долучилися до боротьби із рабством

Всесвітня щорічна акція «Walk for Freedom/Хода за свободу» у м. Львові, 18 жовтня 2018 р. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 18 жовтня, з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у Львові відбулася міжнародна акція «Walk for Freedom/Хода за свободу».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Близько сотні людей зібралося на вул. Університетській, 1 (площа перед ЛНУ ім. Івана Франка) і вирушили тихою ходою центральними вулицями Львова до вул. Винниченка (сквер «На Валах»). Переважна більшість була вдягнута у чорний колір – символ рабства. Також учасники ходи мали чорні парасолі, які символізують боротьбу проти рабства, та у руках несли гасла на зразок: «Я проти рабства», «Протидій торгівлі людьми».

«Станом на сьогодні у Львівській області є 28 осіб, яким встановлено статус особи, що постраждала від торгівлі людьми. Найбільші ризики пов’язані із роботою у Польщі, Росії, та в Україні. Зареєстрована трудова експлуатація, продаж дітей та сексуальна експлуатація», – зазначила Наталія Горун, уповноважена особа у Львівській області за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

За різними даними, із 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

«Walk for Freedom/Хода за свободу» – мовчазна і мирна хода, яку організовують вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які перебувають у рабстві. Минулого року до акції приєдналося 400 міст у 50 країнах світу.

На Львівщині цього року акція відбулася у усіх районних центрах та містах обласного значення. Основна мета акції – роз’яснити громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію. Саме тому волонтери під час маршу роздавали інформаційні буклети львів’янам та гостям міста.

 

Loading...
Loading...
Loading...