четвер, 18 жовтня, 2018, 5:30 Економіка
Сергій Рибалка: Ризики дефолту для України сьогодні є дуже великими
ZIK
ZIK

На наступний рік уряд запланував зростання ВВП – 3,5%, проте є сумніви, що Кабмін виконає цю декларацію. Натомість виплатити за зобов’язаннями Україна має більш як 4%.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії), народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.

Депутат вважає, що ризики дефолту для України сьогодні є дуже великими, адже зобов’язання перед усіма партнерами, які надали Україні кошти, становлять 100% ВВП. А в країнах, де не стабільна економіка, це є рівень дефолту, акцентував він.

«На наступний рік уряд запланував ріст ВВП 3,5%, і в мене великий сумнів, що вони виконають цю декларацію. А виплатити за зобов’язаннями нашим партнерам ми повинні більш як 4%. Тобто ми заробляємо менше, аніж сплачуємо лише за відсотками, я вже не кажу про саме «тіло», що становить 117 млрд дол.», – зауважив Сергій Рибалка.

Гість програми вважає, що владі слід говорити про реструктуризацію боргів: «Владі потрібно не боятися і розмовляти про реструктуризацію тих боргів, які в нас є. Є приклади, коли поважні інституції списують частину боргів. Нам ніхто нічого не списує. Понад те, нам їх дають під відсотки, і я скажу, що порівняно з Європою та Америкою, ще й непогані відсотки, тобто на нас добре заробляють. Нам сьогодні потрібно піднімати власну економіку та власну промисловість – тільки так ми зможемо поповнювати бюджет».

Зокрема, наголосив він, Україні потрібні доступні кредити, адже нині брати запозичення під 17-20% в країні нікому не під силу.

«Доступного кредитування сьогодні немає. Чому? Тому що НБУ не робить стимулів для того, щоб комерційні банки кредитували реальний сектор економіки та громадян. Їм краще розмістити у НБУ овернайт під відсоток трохи більший, аніж вони кредитують сьогодні фірми чи юрособи, і немає жодних ризиків», – зауважив Сергій Рибалка.

Як повідомляли раніше, голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив, що без допомоги МВФ і ЄС Україна оголосить дефолт до 2019 року.

Інвестиційний банкір Ігор Мазепа в ефірі телеканалу ZIK заявляв, що дефолт зараз призведе до того, що країна опиниться за межею бідності.

Нагадаємо, згідно з оновленими даними Міжнародного валютного фонду, Україна стала найбіднішою країною в Європі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 19:24 :19