четвер, 18 жовтня, 2018, 22:58 Політика
Розтрата резервів і зростання держборгу на 40%, – експерт про спадок уряду Азарова
ZIK
ZIK

За часи Януковича влада примудрилася «спустити» валютні резерви вдвічі, на 40% збільшити зовнішній борг, і закінчилося усе це пустою скарбницею у 2014-му році та колапсом гривні.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив заступник голови стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта.

Гість програми зазначив, що бюджетна політика – одна з найважливіших сфер нинішньої України.

«Чому? Бо Україна знаходиться під шаленим борговим навантаженням. Зовнішній борг становить 76 мільярдів доларів. Це 72% нашого ВВП», – зауважив гість програми.

Водночас експерт заявив, що 40% боргу України створено за Януковича.

«Зокрема за 2010-2013 роки. Паралельно в той же час було витрачено вдвічі більше золотовалютних резервів. Але сказати, що тоді люди жили дуже добре, я не можу. Я чудово пам’ятаю ті часи. Та влада примудрилася «спустити» валютні резерви вдвічі, на 40% збільшити зовнішній борг, і закінчилося усе це пустою скарбницею у 2014-му році та колапсом гривні», – підкреслив Павло Кухта.

Він додав, що офіційний дефіцит бюджету в 2013-му році становив 5%, а дефіцит «Нафтогазу» – 2%.

«У сумі майже 7% ВВП. Крайньою нормою у світі вважається 3%. У нас було 7%! Тому в 2014-му році у нас був макроекономічний колапс. Все це було наслідком політики тієї влади», – заявив заступник голови стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України.

Нагадаємо, сьогодні ВРУ ухвалила в першому читанні проект закону про державний бюджет на 2019 рік.

Як повідомляли раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проект бюджету на 2019 рік зможе забезпечити стабільність та економічне зростання у наступному році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 11:16 :18