четвер, 18 жовтня, 2018, 14:39 Економіка
«Пропозицій – на два бюджети»: ВРУ підтримала кошторис країни на 2019 рік у першому читанні
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Народні депутати підтримали проект державного бюджету на 2019 рік у першому читанні.

За проект постанови № 9000-П про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2019 рік під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, в цілому проголосували 240  обранців.

Голова ВРУ Андрій Парубій поінформував парламентарів, як саме відбуватиметься розгляд проекту закону № 9000 про Державний бюджет України на 2019 рік.

«Щодо розгляду цього законопроекту іде спеціальна процедура. Ми розглядаємо проект закону про державний бюджет України у першому читанні. Відповідно до статті 157 регламенту ВРУ розгляд питання проводиться за процедурою повного обговорення», – нагадав Андрій Парубій.

Народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Сергій Мельник повідомив, що Комітет, Міністерство фінансів та Рахункова палата при підготовці законопроекту до першого читання опрацювали 2071 пропозицію від депутатів та Комітетів. З його слів, за попередньою оцінкою, для врахування підтриманих пропозицій загальна потреба у бюджетних коштах становить 2,2 трлн грн.

«Минулого року пропозицій було на один бюджет, цього року – на два бюджети», – наголосив Сергій Мельник.

Депутат повідомив, що Комітет підготував проект постанови № 9000-П про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2019 рік. З його слів, Комітет пропонує повністю або частково врахувати 922 пропозиції та відхилити 1249 пропозицій.

У залі розгорілася дискусія: частина депутатів критикували проект бюджету, інші висловлювалися за.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що підготовлений урядом проект бюджету-2019 є збалансованим. Він заявив про готовність конструктивно допрацювати кошторис країни до другого читання, акцентувавши, що бюджет має бути реалістичним.

Під час голосування за проект постанови № 9000-П у цілому її підтримали 240 обранців.

Через суперечку щодо голосування, яка виникла у залі щодо голосування, голова ВРУ Андрій Парубій пояснив, що йдеться не про бюджет, а про бюджетні рекомендації: «Це ми уряду передаємо наші рекомендації. Ми в цілому приймаємо рекомендації нашого Комітету та передаємо уряду».

Як повідомляли раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проект бюджету на 2019 рік зможе забезпечити стабільність та економічне зростання у наступному році.

Нагадаємо, у вересні у Верховній Раді України представили проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік. Серед головних пріоритетів видаткової частини – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 03:54 :45