четвер, 18 жовтня, 2018, 11:52 Економіка
Профспілки передали Гройсману свої вимоги і чекають на розгляд
Представники Федерації профспілок України під час акції протесту біля будівлі Кабінету міністрів України, в Києві, 17 жовтня 2018 р. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Представники Федерації профспілок України під час акції протесту біля будівлі Кабінету міністрів України, в Києві, 17 жовтня 2018 р. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Федерація профспілок України учора під час акції протесту у Києві, передала свої вимоги до Кабінету Міністрів і отримала запевнення прем’єра, що вони будуть розглянуті.

Про це у коментарі ІА ZIK повідомив голова Федерації профспілки України Григорій Осовий.

Він відзначив, що вимоги, які передали урядові, спершу підтримали регіональні організації під час акцій 9 жовтня, та одноголосно були підтримані «профспілковим майданом» під час учорашнього загального протесту у Києві.

«Там є консолідовані вимоги профспілок – загалом шість вимог, і є окремі галузеві: чи то щодо лісової галузі, чи забезпечення фінансування діяльності і розвитку вугільної промисловості, транспорту, інших», – розповів Григорій Осовий.

Серед вимог профспілок, зокрема, підвищення зарплат, недопущення підвищення ціни на природний газ та тарифів на житлово-комунальні послуги. Їх представники профспілок учора передали урядовцям і отримали запевнення від прем’єра, що Кабмін розгляне вимоги.

«Вчора відбулася така зустріч з урядовцями, їм офіційно переданий пакет цих вимог, а далі процедура, яка передбачає перемовини, зустрічі, очевидно, роботу над проектом держбюджету. Вона буде тривати не один місяць. Побачимо, чи сьогодні парламент візьме його (проект держбюджету. – авт.) за основу, чи поверне уряду на доопрацювання, а далі буде звичайний процес – робота над проектом бюджету, бо значна частина наших питань пов’язана саме з бюджетом», – зазначив Осовий.

Представники профспілок розраховують, що надалі їх запрошуватимуть для обговорень і консультації, а у разі, якщо про їхні вимоги забудуть чи ігноруватимуть – не виключають більш масштабних акцій в урядовому кварталі.

«Ми заявили: якщо буде належне оперативне реагування і процес переговорів буде конструктивним, це буде один розвиток подій, – через діалог. Якщо ж буде затягування чи ігнорування, – будуть призначатися інші дії більш жорстокого плану на протестах», – заявив голова Федерації профспілок.

Нагадаємо, учора, 17 жовтня, Федерація профспілок України провела у Києві всеукраїнську акцію протесту. Учасники пройшли ходою від парку Тараса Шевченка до урядового кварталу, тримаючи в руках прапори із символікою профспілок та плакати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 10:16 :09