Новини » Політика 18 жовтня, 2018, 19:32
Олег Пендзин описав суть згубного для країни погляду депутатів на держбюджет
ZIK
ZIK

В Україні може скластися ситуація, коли наступного року, з огляду на величезні «роздуті» видатки та мінімум доходів, уряд перейде на «ручне» виконання державного бюджету.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Експерт вважає, що бюджет-2019 буде «соціально-оборонним».

«5% на безпеку й оборону, 3% – на оборону, плюс достатньо великий соціальний пакет – більше 300 млрд. Тобто ми маємо значні витрати на «соціалку» й оборону. Це зрозуміло і з точки зору наступного передвиборчого року, і рівень життя сьогоднішніх українських людей вимагає і витрат на збільшення пенсій, і витрат на субсидії», – зазначив Олег Пендзин.

На його думку, зростання мінімальної заробітної плати на 10% – це не пряме підвищення, а по суті індексація інфляції.

«Уряд спромігся зробити максимум із тих грошей, що він мав. А зараз питання народних депутатів – першим кроком буде збільшувати дохідну частину будь-якими способами, «надувати», щоб було потім звідки витягувати додаткові кошти?

Ми можемо дійти до ситуації, коли за відсутності нормальної дохідної частини на наступний рік ми будемо мати «ручне» виконання державного бюджету. Тобто будуть величезні роздуті видатки, мінімум доходів, і, як наслідок, уряд буде приймати у «ручному» режимі, що фінансувати, а що ні», – заявив Олег Пендзин.

Політолог Сергій Таран додав, що є ще один вихід, коли «увімкнуть верстат» і друкуватимуть гроші.

Нагадаємо, сьогодні ВРУ ухвалила в першому читанні проект закону про державний бюджет на 2019 рік.

Додамо, експерти пояснили, для чого Раді голосування щодо держбюджету у двох читаннях.

Як повідомляли раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проект бюджету на 2019 рік зможе забезпечити стабільність та економічне зростання у наступному році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:19 :52