четвер, 18 жовтня, 2018, 6:20 Суспільство
Нищук вимагав від музейників протягом 1 дня перерахувати всі ікони та цінності в храмах УПЦ

Міністр культури України Євген Нищук вимагав від музейних працівників проведення повної інвентаризації всіх ікон та інших культурно-історичних цінностей в храмах Української православної церкви (УПЦ) протягом 1 дня.

Про це йдеться у відповіді Міністерства культури України на запит Українських Новин.

У відповіді Мінкультури зазначено, що дане рішення Нищуком було прийнято як реакція на звернення (№04-35/III-040918 від 04.09.2018) депутата Верховної Ради України Юрія-Богдана Шухевича (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) щодо можливої загрози незаконного вивезення культурних цінностей з релігійних споруд УПЦ.

«1. Провести облік і реєстрацію наявних історико-культурних цінностей у християнських релігійних спорудах, які зараз контролюються УПЦ МП, в першу чергу таких, як: Свято-Успенська Почаївська Лавра, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра.

2. Порушити клопотання до правоохоронних органів щодо негайного забезпечення цілодобового контролю над вивозом майна із вказаних та інших підконтрольних УПЦ МП релігійних об’єктів», – написав депутат Ради Шухевич.

18 вересня до всіх заповідників, які належать до сфери управління Мінкультури, була направлена відповідна факсограма №18/18 за підписом заступника начальника управління охорони культурної спадщини – начальника відділу дозвільної та погоджувальної документації у сфері охорони культурної спадщини Б. Моця.

«З огляду на вищезазначене, просимо вжити заходів у межах чинного законодавства, спрямованих на проведення обліку та реєстрації наявних історико-культурних цінностей у релігійних християнських спорудах, які зараз використовуються Українською Православною Церквою, та за результатами поінформувати до 17:00 18.09.2018 на електронну адресу (dep_oks@ukr.net) управління охорони культурної спадщини у відсканованому вигляді з підписом керівника і у форматі word», – йдеться у факсограмі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 06:00 :21