четвер, 18 жовтня, 2018, 13:46 Економіка
Новак: Макропоказник в проекті бюджету на наступний рік є нереальним
ZIK
ZIK

Енергоресурси – це обов’язковий елемент собівартості усіх без винятку товарів і послуг у державі, зокрема, і субсидій. Тому, коли на них суттєво зростають ціни, втримати інфляцію на рівні семи відсотків, як про це каже уряд, абсолютно нереально.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Якщо говорити про те, чи збільшиться дефіцит бюджету у 2019 році, то, наприклад, питання субсидій у ньому є спірним. Адже цьогоріч на них ми витрачаємо набагато більше, ніж було закладено. І, якщо робити прогнози по реальному об’єму пільг на майбутнє, то вони є неправильними», – сказав Новак.

Він розповів, що навесні 2018 року уряд змінив, з одного боку, обсяги енергоресурсів, які підпадають під субсидію, а з іншого – площі квартир і будинків, власники яких мають право на їх отримання.

«Таким чином за різними розрахунками на 22-25 відсотків зменшено кількість українських родин, які взагалі претендують на субсидію. Тобто через зменшення субсидіантів відбувається зменшення статті витрат з 71 до 55 мільярдів гривень. Але паралельно уряд підняв ціну на газ для промисловості вже з 1 вересня на 20 відсотків і, за різними прогнозами, на 23 або 25 відсотків вона ще буде піднята до кінця року», – прокоментував він.

Але він наголосив, що це лише перший етап підняття цін. Адже далі буде ще два підвищення приблизно на 25 відсотків у наступному році.

«Йдеться про те, що показник інфляції, який уряд закладає на наступний рік, а це трохи більше сім відсотків є абсолютно нереальним. Тому що, коли енергоносії піднімають ціну не просто на один чи сім відсотків, а на 25 відсотків, а потім є ще два етапи теж майже по 25 відсотків, то такі величезні цифри піднімають ціни на всі без винятку енергоресурси», – зазначив Новак.

Тому, на його думку, втримати інфляцію на рівні семи відсотків, як про це заявляють в уряді, буде абсолютно нереально.

«Енергоресурси – це обов’язковий елемент собівартості усіх без винятку товарів і послуг. Якщо вони зростають на третину, половину чи у два рази, то втримати інфляцію у сім відсотків абсолютно нереалістично. Тому макропоказник, який закладається в проекті бюджету на наступний рік, є нереальним», – наголосив економіст.

До слова, на відміну від голови Комітету економістів України Андрія Новака, прем’єр-міністр України є набагато оптимістичнішим і вважає, що проект бюджету на 2019 рік є повністю збалансованим та дає можливість для економічного зростання.

А вже сьогодні народні депутати підтримали у першому читанні проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України та перейшли до розгляду проекту бюджету на 2019 рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 05:22 :36