четвер, 18 жовтня, 2018, 11:21 Світ
«Недоторкані» ліси Соломонових островів можуть зникнути протягом наступних 20 років
Соломонові острови. Фото: EPA/FRANCK ROBICHON
Соломонові острови. Фото: EPA/FRANCK ROBICHON

На думку активістів, нестабільна та потенційно незаконна вирубка лісів на віддалених Тихоокеанських островах може спустошити їхні природні ресурси протягом наступних 20 років.

Більшість туристичних путівників описують Соломонові острови, як «недоторкані», проте новий звіт міжнародної громадської організації Global Witness показав, що це далеко не так, – інформує видання Independent.

Одна з найбідніших країн Тихоокеанського регіону, Соломонові острови має економіку, яка значно залежить від лісового сектору.

Незважаючи на цю залежність, у доповіді, нещодавно оприлюдненій міністерством фінансів Соломонових островів, зазначено, що, якщо вирубка лісу продовжуватиметься у поточних темпах, то ліси зникнуть до 2036 року.

У 2017 році острови експортували понад 3 млн кубометрів деревини, що, на думку експертів, майже у 20 разів перевищує річний врожай.

Протягом багатьох років як національні, так і міжнародні інституції висловлювали стурбованість у зв’язку з тим, що уряд цієї крихітної нації не в змозі забезпечити належного дотримання законів, що перешкоджають нелегальній вирубці лісів, особливо у найвіддаленіших регіонах країни.

Global Witness використала супутникові знімки та фотографії з дронів, щоб визначити темпи лісозаготівлі на Соломонових островах. Зображення показали величезні площі вирубаних земель, а також понад 12 000 км лісовозних доріг, що перетинають територію цієї крихітної нації.

У своїй доповіді Global Witness зазначає, що велика провина за це лежить на Китаю. Соломонові острови є другим за величиною, після Папуа-Нової Гвінеї, постачальником тропічної деревини у Китай, великої азіатської держави, яка не вимагає жодних перевірок законності імпорту.

Як з’ясувало розслідування, це підвищує ризик того, що лісозаготівельні компанії не потребують дозволу від місцевих землевласників та не намагаються уникнути заборонених місць, що своєю чергою, означає, що частина деревини, що постачається, є незаконною.

Організація закликала Китай запровадити жорсткі перевірки деревини, що надходить з Соломонових островів, бо існує ризик серйозної шкоди довкіллю островів – втрати життєво важливого поглинача вуглекислого газу, який допомагає пом’якшити зміни клімату.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 20:09 :40