четвер, 18 жовтня, 2018, 13:40 Економіка
У ВР ініціюють заборону збільшення держборгу без рішення Ради
ZIK
ZIK

Дуже важливо, аби Кабінет міністрів не міг здійснювати зовнішніх запозичень без відповідного рішення Верховної Ради. Також варто законодавчо закріпити обмеження для постійного збільшення держборгу. Закріпити це можна, наприклад, відсотком від ВВП або від державного бюджету.

Про це в кулуарах Верховної Ради України у коментарі кореспонденту телеканалу ZIK розповів народний депутат Роман Семенуха.

Він переконаний: на жаль, уряд сьогодні не має іншої стратегії обслуговування державного боргу України, окрім нових запозичень від міжнародних партнерів.

«Я звертаю увагу, що сьогодні мова йде не просто про можливий черговий транш від МВФ на суму 1,9 мільярда доларів під 3%. Продовження кредитування від Міжнародного валютног офонду відкриває інші можливості дешевих кредитів для України – від Єврокомісії та Світового банку», – підкреслив парламентар.

Він висловив переконання, що коли б не було влаштовано різних маніпуляцій довкола ухвалення закону про Антикорупційний суд, то цей транш Україна отримала б ще в травні.

«Тоді уряду не доводилось би виходити на внутрішній ринок, розміщуючи облігації. Фактично, там залучені гроші під значно більший відсоток, ніж сьогодні це пропонує МВФ чи Світовий банк. Я думаю, що і з національною валютою було б все значно спокійніше», – певен Роман Семенуха.

Окрім цього він прокоментував ситуацію із зовнішніми фінансовими зобов'язаннями та можливостями України вибратись з цієї боргової ями.

«Найперше, одним із найбільших боржників серед країн світу є Сполучені Штати. Тобто в тому, що держава позичає, нічого поганого немає. Важливо, як вона цим розпоряджається», – наголосив народний обранець.

Також він зауважив, що до першого прем'єрства Юлії Тимошенко державний борг України складав близько 11 мільярдів доларів США, що було «цілком притомною цифрою».

«Та потім він колосально зріс. Є декілька рецептів, як з цим боротись. По-перше, на законодавчому рівні ми маємо закріпити обмеження, щоб жоден уряд на ручнику не збільшував боргові зобов'язання. Закріпити це можна, наприклад, відсотком від ВВП або від державного бюджету», – розповідає політик.

Також він вважає дуже важливим те, аби Кабінет міністрів не міг здійснювати зовнішніх запозичень без відповідного рішення Верховної Ради. Мовляв, варто створити таку собі систему стримування і противаг.

«І важливо, щоб запозичення спрямовувалися не на проїдання, а на програми, теплі кредити, будівництво доріг. Якщо ти вкладаєш в інфраструктуру, це буде плюсом для ВВП. Якщо ж вкладеш у той сектор економіки, що не є імпортозалежним, це створить додаткові робочі місця», – запевняє нардеп.

Як повідомлялося, після зростання ВВП на душу населення Молдови МВФ визнав Україну найбіднішою в Європі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:46 :35