live
Новини » Події 1120

Ліки чи алкоголь: Суд закрив справу проти нетверезого водія, бо, мовляв, той вживав ліки на спиртовій основі

ZIK
загрузка...
загрузка...

Вживав ліки чи алкоголь? Сихівський районний суд Львова закрив справу щодо нетверезого водія, посилаючись на те, що кермувальник користувався засобом для лікування горла на спиртовій основі. Журналісти провели експеримент, аби показати результати драгера.

Про це – у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Відразу ж після зупинки показник у кілька разів перевищує допустиму норму. «Копи» складають постанову та передають до суду. А вже за кілька місяців суд закриває справу і визнає: водій був тверезим!

«Як встановлено матеріалами справи, чоловік лікував захворювання горла, тому вживав лікарські засоби у вигляді спрею. Наведене підтверджено лікарським рецептом від 07.09.2018 року, згідно з яким підозрюваному встановлено діагноз фарингіт і призначено перелік ліків, в тому числі «Хлорофіліпт спрей», – йдеться в рішенні суду.

Проте на відео з нагрудної камери поліцейських видно: водій ані слова не сказав про лікувальні препарати. Ми проводимо експеримент із цим медичним засобом, аби з’ясувати, чи можливий такий показник драгера.

Патрульний використав зазначений засіб та дихнув у драгер – той показує 0,5 проміле. Втім, коли правоохоронець через хвилину дихнув повторно, пристрій вже показував 0.

«Однією з функцій нашого відділку є повернення посвідчення водія. І цей водій вчора прийшов до нас із рішенням суду про те, що провадження потрібно закрити. Нас це дуже обурило, адже реальна ситуація відрізнялась від прописаної в рішенні суду», – каже патрульний Іван Повх.

Журналісти ж пішли до суду, аби запитати «слугу Феміди» Софію Чорну про закриття цієї справи. Там кажуть: вона у відпустці. Тому рішення суду прокоментував суддя-спікер.

«У ході розгляду справи встановлено: особа пройшла на місці огляд на стан сп’яніння приладом драгер. Але в подальшому встановлено, що вона проходила курс лікування із лікарським засобом. Саме ці обставини суддею були враховані для закриття справи», – пояснив суддя-спікер Сихівського суду Львова.

Нагадаємо, суддя Софія Чорна кілька тижнів тому закрила справу щодо нетверезого священика за кермом, посилаючись на те, що патрульні порушили процедуру оформлення постанови.

Як повідомлялося, з 16 жовтня патрульна поліція знову почала штрафувати за перевищення швидкості.

Анастасія Усенко, «Перші про головне»

Loading...
Loading...
Loading...