Новини » Регіони 18 жовтня, 2018, 11:14
Комісія МОЗ назвала причини масового захворювання дітей кором на Прикарпатті

На Прикарпатті комісія МОЗ України з розслідування спалаху корупровела перевірку у селі Петранка, де захворіли 53 дітей віком від 5 до 13 років. Причиною спалаху кору стала низка грубих порушень, які у терміновому порядку має виправити департамент охорони здоров’я області.

Про це сьогодні, 18 жовтня, повідомив власкор IA ZIK з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний центр.

Наразі з 53 дітей, які захворіли кором, 43 проходять лікування в місцевій амбулаторії, а 10 були госпіталізовані до інфекційного відділення Рожнятівської центральної районної лікарні у стані середньої важкості для стаціонарного лікування. Станом на сьогодні, 8 дітей уже виписано зі стаціонару. 

За висновком комісії, причиною спалаху кору в селі Петранка на Івано-Франківщині стали: наявність великого числа дітей, які не були вакциновані у попередні роки і не були включені у план вакцинації, як це рекомендував зробити оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України, та відключення електроенергії, що могли вплинути на якість вакцин, які зберігалися в холодильниках закладу.

Також йдеться про порушення правил проведення профілактичних щеплень медичними працівниками та техніки введення імунобіологічних препаратів.

Крім цього, комісія зафіксувала неналежне ведення медичної документації. Зокрема, відсутність окремих медичних документів (форми 063/о та «Інформованої згоди на щеплення» від батьків при проведенні щеплень) ставить під сумнів сам факт проведення щеплення для всіх дітей, які захворіли кором.

У медичних даних трьох дітей взагалі немає відміток про щеплення проти кору, четверо дітей вакциновані з порушенням часових вимог до щеплень (вони отримали одну з двох необхідних для захисту доз вакцини), а інформація про вакцинацію 46 дітей за Календарем щеплень є неповною – у більшості випадків немає документу про згоду батьків на щеплення.

За результатами перевірки МОЗ України зобов’язало департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА терміново вжити заходів для усунення недоліків в «Центрі первинної медичної допомоги» АЗПСМ села Петранка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 10:57 :14