Новини » Економіка 18 жовтня, 2018, 19:18
Екс-нардеп пояснив, чому Раді важливо було нашвидкуруч підтримати бюджет у першому читанні
ZIK
ZIK

У бюджеті на 2019 рік ми не бачимо нових пріоритетів. Є сталі програми, які і раніше були. Його прийняти у першому читанні з огляду на те, що Мінфін розраховує на отримання траншу від МВФ у листопаді.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній член ради НБУ (2003-2005, 2007-2014 роки) Василь Горбаль.

«Існує практика називати якимись визначеннями бюджет з огляду на те, які пріоритети закладені в будь-якому з них. У цьому ми не бачимо якихось нових пріоритетів. Є сталі програми, які і раніше були. Це компенсація за сільгосптехніку, фермерські господарства, про які говорив цього року Гройсман, компенсація сільгоспвиробникам. Але якщо подивитися порядок видачі компенсацій, то це стосується тільки великих господарств і прогнозовано можна по прізвищах вгадати, хто буде отримувачами цих компенсацій.

Ми бачимо, що в бюджеті з огляду на всі прогнози передбачено обережний ріст – консервація. Це бюджет виживання, і потрібно законсервувати ситуацію», – зазначив екс-член ради НБУ.

За його словами, важливо було прийняти бюджет у першому читанні з огляду на те, що Мінфін розраховує на отримання чергового траншу від МВФ у листопаді. Пан Горбаль зауважив, що депутати не дуже переймалися наповненням бюджету, важливо було прийняти політичне рішення, яке влаштує МВФ.

«Більшість депутатів не приховують того, що проект бюджету може дуже суттєво змінитися. Його коригуватимуть під виборчий рік. Когось будуть цікавити вибори президента, а когось конкретно виборчий округ. Та наразі МВФ цікавлять більше основні макроекономічні показники, ніж постатейний розгляд», – пояснив Горбаль.

Пан Горбаль також додав, що дефіцит запропонованого бюджету закладено дещо менше за 2,3%. Він наголосив, що в Євросоюзі відбувається певна дискусія стосовно дефіциту бюджетів. Наприклад, Італія, яка ухвалила бюджет із дефіцитом на рівні 2,4%, викликала шалену критику стосовно того, що ізраїльські чиновники вважають такий дефіцит неприйнятно високим.

«Якщо говорити про Грецію, то вона може собі дозволити великий дефіцит. До нас інший підхід з огляду на достатньо велику питому вагу зовнішніх боргів», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, народні депутати підтримали проект державного бюджету на 2019 рік у першому читанні. Проект постанови № 9000-П  підтримали 240 обранців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 02:54 :31