четвер, 18 жовтня, 2018, 17:13 Політика
Депутат: Імовірно, МВФ вважає, що в час виборів ми не втримаємо баланс
ZIK
ZIK

МВФ лише умовно вимагає, щоб державний бюджет був збалансований і щоб там були дотримані критерії дефіциту до 2,3% ВВП. Ці критерії дотримуються. Та видається, що вони вважають, буцім, в рік виборів ми не втримаємо баланс.

Про це під час свого спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради розповів заступник голови бюджетного комітету Сергій Мельник.

Він зауважив: реальним додатковим джерелом наповнення бюджету є, наприклад, збільшенням оренди, яке підтверджує Фонд державного майна України.

«Реальне джерело – це лотереї, щодо яких Кабмін вже другий рік не може видати постанову. Там три ліцензії, вартість яких становить близько 250 тисяч гривень, що загалом становить збільшення видатків на майже мільярд. Ми вважаємо, що це цілком реальні джерела», – каже парламентар.

Окрім цього він відповів на запитання, чи посприяє ухвалення державного бюджету в першому читанні нашій позиції в перемовинах з Міжнародним валютним фондом.

«МВФ умовно вимагає, щоб бюджет був збалансований і щоб були дотримані критерії дефіциту до 2,3% ВВП. Ці критерії дотримуються. Я не є учасником переговорного процесу, але мені здається, що вони вважають, буцім, в рік виборів ми не втримаємо баланс» , – зауважив Сергій Мельник.

Окрім цього він зауважив, що до кінця року в держави залишились незначні зобов'язання перед внутрішніми кредиторами, які реально виконати. Втім, наступного року вже потрібно погасити значні зовнішні зобов'язання.

«Відтермінування на три роки пройшло дуже швидко. І тепер настав час, коли вже потрібно все повертати. Але, на жаль, у нас сьогодні така ситуація, що ми не можемо відмовитись від цієї співпраці. Я вважаю, що в цій ситуації ми просто зобов'язані скористатись цим інструментом», – певен нардеп.

Як повідомляли раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проект бюджету на 2019 рік зможе забезпечити стабільність та економічне зростання у наступному році.

Нагадаємо, у вересні у Верховній Раді України представили проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік. Серед головних пріоритетів видаткової частини – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності держави.

Верховна Рада України підтримала проект бюджету в першому читанні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 19:42 :38