четвер, 18 жовтня, 2018, 15:13 Події
Денисова звернулась до ФСБ щодо сприяння в поверненні додому українців із «ЯМК-0041»
Риболовецьке судно «ЯМК-0041». Фото: kp.ru
Риболовецьке судно «ЯМК-0041». Фото: kp.ru

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до директора Федеральної служби безпеки Російської Федерації Олександра Бортникова з проханням вжити заходів для повернення в Україну членів екіпажу судна «ЯМК-0041» українців Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника, яких надалі тримають на території анексованого Криму.

«Українців Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника продовжують незаконно утримувати на території анексованого Криму. А все через те, що правоохоронці агресора безпричинно відібрали у них паспорти для виїзду за кордон», – написала вона на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Омбудсмен зазначає, що після спливання майже шести місяців усі троє моряків і їхніх сім’ї фізично і морально виснажені.

«Стан здоров’я Сергія Калиниченка значно погіршився. Він страждає на долонний фіброматоз, який потребує кваліфікованого лікування. Олег Блок до затримання опікувався своєю 83-річною матір’ю. Вона зараз практично у безпорадному стані без сина: не має змоги самостійно доглядати будинок, купувати продукти харчування «, – написала Л.Денісова.

Крім того, за її словами, двоє дітей Р.Скрипника вже майже півроку перебувають без батька. «Зараз у родини немає коштів для утримання і навчання малечі, бо вони залишилися без годувальника», – наголосила омбудсмен.

Денисова нагадала, що ще 11 вересня у ФСБ їй повідомили, що заходи процесуального примусу до цих трьох осіб не застосовувалися.

«Минулого тижня радник президента РФ на мій запит відповів, що закордонні паспорти в екіпажу судна ніхто не забирав і свобода їх пересування не обмежувалася. Але покинути територію Криму вони досі не можуть. Минулої неділі нам все ж вдалося повернути на підконтрольну Україні територію члена екіпажу Геннадія Отичка. Тож можливе повернення й інших. Олександр Бортников, якому я направила лист, має цьому посприяти», – написала уповноважений Верховної Ради.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 04:23 :39