середа, 17 жовтня, 2018, 20:19 Економіка
Журналіст певен – МВФ уже пішов на поступки Україні
ZIK
ZIK

МВФ уже пішов на поступки, погодившись надати Україні нову програму в період «подвійних» виборів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив журналіст Юрій Дощатов.

Журналіст нагадав, що наприкінці вересня уряд вирішив не підвищувати ціни на газ і не змінювати умови постачання природного газу до 18 жовтня, оскільки сподівався, що до цього часу відбудеться прогрес у перемовинах з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми співпраці, а умовою такої програми є підвищення вартості блакитного палива, попередньо, на 23%.

«Але з огляду на ситуацію, станом на сьогодні поки що результатів у переговорах з МВФ немає, тому уряд, з огляду на те, що завтра – 18 жовтня, тобто останній день дії постанови, мав ухвалити рішення... Якщо його не прийняли б, то постанова втратила би чинність, та автоматично запустився би ринок газу й імпортні ціни на газ. Тоді ціна на газ підвищилася б до 15 тисяч», – зазначив Юрій Дощатов.

Журналіст додав, що підвищення вартості газу не уникнути, і це підтвердив Прем’єр-міністр. Юрій Дощатов зауважив, що МВФ уже пішов на поступки, погодившись надати Україні нову програму у період «подвійних» виборів, чого зазвичай МВФ не робить.

«Проте бачимо, що переговори йдуть напружено, особливо протягом останніх двох тижнів, і поки що особливих результатів вони не дали. На сьогодні залишаються три основні моменти, які обговорюють. Ціна на газ – майже вирішена, і навряд чи буде змінений той графік, який окреслений. Інший момент – прийняття бюджету, і чи буде передбачений у ньому податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Ще один блок – антикорупційний», – зазначив Юрій Дощатов.

Нагадаємо, 17 жовтня у ЗМІ з’явилася інформація із посиланням на джерела в уряді, що Кабінет Міністрів України ще на два тижні продовжив дію спеціальних зобов'язань із продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною, яка закінчувалася 18 жовтня.

Наприкінці вересня стало відомо, що уряд відклав підвищення ціни на газ для населення до 18 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 01:09 :17