середа, 17 жовтня, 2018, 9:43 Світ
Венеції та Пізі загрожує затоплення через підвищення рівня моря
Венеція. Фото: Pixabay
Венеція. Фото: Pixabay

Згідно з новим дослідженням, такі міста, як Піза та Венеція знаходяться під загрозою затоплення через підвищення рівня моря.

Вчені визначили 47 основних культурних місць Середземномор’я, які до кінця століття можуть зіткнутися з сильними повенями та ерозією, – інформує видання Independent.

У регіоні розташовані десятки об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, багато з яких знаходяться уздовж узбережжя.

Попри те, що зміна клімату була визнана, як серйозна загроза для деяких з цих об’єктів, підвищення рівня моря рідко розглядалося, як фактор ризику, у планах щодо їхнього подальшого збереження.

Піза. Фото: Pixabay
Піза. Фото: Pixabay

У нещодавній доповіді ООН було виявлено, що прибережні регіони є одними з найбільш вразливих до зміни клімату і що мільйони людей у найближчі десятиліття будуть змушені покинути свої будинки, оскільки все більші припливи перетворять затоплення на звичне явище та забруднять постачання прісної води.

Захист берегів є достатньо доступною стратегією адаптації об’єктів ЮНЕСКО до викликів, пов’язаних зі зміною клімату, і автори нового дослідження, опублікованого у Nature Communications, рекомендують інтегрувати такі заходи у міста, що перебувають під загрозою.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 04:38 :51