середа, 17 жовтня, 2018, 6:25 Курйози
В Антарктиді вчені виявили справжнього монстра, - фото

Антарктида завжди привертала учених своїми таємницями, прихованими в глибинах льодів. Нещодавно вчені з Китаю виявили на півострові Лонг (узбережжі Східної Антарктиди) сотні мумій пінгвінів. Тепер же біологи знайшли в льодах на території Арктики «маленького монстра» – дивну і страшну тварину.

Про це пише Сегодня з посиланням на ZooKeys.

Виявляється, що в льодах виявлений абсолютно новий вид крихітних монстрів завдяки тому, що деякі його представники вмерзли в лід. Дослідники назвали різновид Monstrillopsis planifrons, тобто «маленький монстр з плоскою головою».

M. planifrons – це дивні маленькі ракоподібні завдовжки всього в кілька міліметрів, що нагадують однооку восьмилапу креветку з пухнастими «вусиками». Крім цього, у «маленького монстра» можна помітити додаткову пару кінцівок, що нагадує зменшену копію кінцівок видри, а також незвичайного виду геніталії.

Читайте також: Вчені під розталим льодом в Антарктиді знайшли дорогу і міст

Провідний автор дослідження Аурелі Делафорг зазначає, що в міру просування дослідницької діяльності і аналізу біомів різних регіональних зон Арктики кількість нових видів тварин і рослин буде тільки збільшуватися.

Відзначимо, що ще в XIX столітті Джеймс Дуайт Дана вперше описав дивний вид планктону, не схожий на своїх родичів. Він назвав його Monstrilla, «маленький монстр», і ім’я це цілком відповідає зовнішньому вигляду морських істот. Вчені минулих століть славилися своєю любов’ю до яскравих і екзотичних назв, що і до цього дня надає ботаніці та зоології неабиякий колорит.

Читайте також: В Антарктиді знайшли загублений світ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:16 :08