Новини » Суспільство 17 жовтня, 2018, 4:55
Петро Порошенко: Ініціатива передати Андріївську церкву погоджена з церковними ієрархами
ZIK
ZIK

Передача Андріївського храму в постійне користування Вселенському Патріарху була погоджена з Митрополитом Макарієм і Патріархом Філаретом. Така пропозиція була з вдячністю прийнята.

Про це в інтерв’ю на телеканалі ZIK заявив Президент України Петро Порошенко.

«У квітні моє звернення до Вселенського Патріарха було підтримано всіма без виключення фракціями, крім Опоблоку. Так само я і зараз чекаю об’єднання навколо автокефалії української церкви в українському парламенті», – розповів Президент України.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що за його ініціативи, яку підтримали митрополит УАПЦ та патріарх УПЦ КП, пропонується зробити Андріївську церкву храмом Константинополя у Києві.

«Андріївський храм не належить будь-якій церкві. Я мав розмову з його блаженством Митрополитом Макарієм і переговори з його Святістю Патріархом Філаретом, бо обом церквам належить певні приміщення. Щоб вони зробили крок на зустріч і запропонували його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію зробити, як своїм храмом в Києві. Це було з вдячністю прийнято. І я думаю, це був внесок та ті кроки, які обидва керівника в церковних ієрархах роблять для того, щоб відбулася Українська Помісна Православна Церква. Безумовно з ними це погоджено», – сказав він.

Також він додав, що всі українські церкви використовуватимуть спільно Андріївський храм, оскільки стануть одною церквою.

«Я, як Президент і влада України додасть зусиль, щоб Українська Автокефальна Церква і представники Української Православної Церкви Київського Патріархату мали відповідні приміщення. Але врешті-решт – це буде одна церква», – резюмував Петро Порошенко.

Як повідомлялося, представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що у найближчі дні Петро Порошенко зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Вселенському патріарху Андріївську церкву.

Нагадаємо, що 11 жовтня синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об’єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет висловив переконання, що об’єднавчий архієрейський собор буде скликаний найближчим часом. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 09:52 :26