Міністр оборони: На будівництво сховищ для боєприпасів додатково виділять два мільярди гривень

ZIK

На будівництво сховищ для зберігання боєприпасів додатково виділять 2 мільярди гривень.

Про це під час брифінгу, який транслює телеканал ZIK, повідомив міністр оборони України Степан Полторак.

Міністр повідомив, що Комітет із питань національної безпеки та оборони ухвалив рішення додатково виділити 2 мільярди гривень на будівництво сховищ для зберігання боєприпасів.

Міністр оборони повідомив, що програма з будівництва нових підземних сховищ боєприпасів розрахована на чотири роки та передбачає спорудження 136 сховищ. З його слів, на окремих арсеналах такі укриття вже почали будувати.

Степан Полторак поінформував, що сховища, будівництво яких запропонували на засіданні профільного парламентського комітету, є легкими, проте і часу, і коштів для їх спорудження потрібно менше.

Відповідаючи на запитання щодо причин вибухів в Ічні, міністр оборони зауважив, що після кожного випадку вибухів на арсеналах призначав розслідування, після завершення яких і приймав рішення у межах своєї компетенції.

Міністр повідомив, що за вибухи на базах та арсеналах до відповідальності притягнули більше 60 осіб, серед них і генерали.

Степан Полторак повідомив, що з військового складу в Ічні перемістили 56 тис тонн боєприпасів, назагал за чотири роки у державі перемістили 450 тис. тонн боєприпасів.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині сталися вибухи на військових складах із боєприпасами. Пожежею було охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

За повідомленням Міноборони, у четвер, 11 жовтня, повністю ліквідували пожежу на території шостого арсеналу Міністерства оборони, однак поодинокі вибухи продовжуються. Проте наступного дня через посилення вітру, який роздуває осередки тління, в Ічні зросла інтенсивність вибухів боєприпасів.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що з 9 жовтня, після того як були опитані військовослужбовці, версія про службову недбалість щодо подій на військовому арсеналі поблизу Ічні Чернігівської області відпала. За його словами, наразі основною версією слідства є диверсія.

Loading...