середа, 17 жовтня, 2018, 13:59 Суспільство
Експерти пояснили, у скільки обійдеться ремонт будинку та хто повинен його оплатити
ZIK
ZIK

У законі про приватизацію чітко вказано, що при передачі багатоквартирного будинку у приватну власність попередній власник повинен зробити капітальний ремонт. А попереднім власником будинків є саме держава.

Про це в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK розповіла начальник управління розвитку житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко.

Вона переконана: сьогодні мешканці багатоквартирних будинків не в змозі без допомоги держави чи міста провести капітальний ремонт будинку.

«Схожі приклади є. Але прикладів, коли б люди одночасно зробили комплексну термомодернізацію, я просто не пам’ятаю. Але, повертаючись до закону про приватизацію, там чітко вказано, що останній ремонт перед передачею нерухомості у приватну власність ремонт повинен проводити попередній власник. А таким є держава», – зауважила начальник управління розвитку ЖКГ.

Втім, представник експертної міжгалузевої асоціації Алла Радзівіловська підкреслила, що перед приватизацією будинки перебували у комунальній власності. Отже і оплачувати капітальний ремонт повинні міста.

«Ви серйозно гадаєте, що між містами, державою і територіальними громадами можлива дискусія на тему, хто зобов’язаний це робити?», – запитує юрист Віта Струкова.

«У будь-якому випадку це є каменем спотикання. До того ж, коли приватизована перша квартира, це вже не є попередній власник, адже йшов процес приватизації. І сьогодні, коли пройшло багато років, знайти крайнього дуже важко. Сьогодні, коли сплили всі терміни, орган місцевого самоврядування повинен сплатити 100% вартості ремонту», – каже Віра Радченко.

Окрім цього ведучий проекту Олексій Кучеренко підрахував середню вартість такого ремонту у багатоквартирному будинку.

«Умовно кажучи, ремонт квадратного метра обійдеться у сто доларів. Якщо це «хрущовка», то її розміри – близько 4 тисяч метрів квадратних. 400 тисяч доларів за нинішнім курсом – це понад 10 мільйонів гривень», – підрахував ведучий.

За його словами, саме такою є приблизна вартість капітального ремонту «хрущовки».

«Я хочу нагадати суму, яка закладена в бюджеті цього року на субсидії. Вона складає 71 мільярд гривень. Тобто на ці речі у держави вистачає коштів. Це означає, що держава має можливості підтримати монополістів та свою позицію щодо ціноутворення тарифів. У той же час вона не зацікавлена у зменшенні споживання», – підкреслила Віта Струкова.

Нагадаємо, заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе розповів, коли Кабмін планує вирішити проблему зі старими будинками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 19:35 :46