середа, 17 жовтня, 2018, 14:08 Суспільство
Експерт: Дії РПЦ можуть призвести до розколу у світовому християнстві

Більшість експертів схилялись до думки, що заяви спікерів Російської православної церкви – звичайні емоції. Але це виявилось не так. І їх нинішні дії реально можуть призвести до розколу всього світового християнства.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Дмитро Разумков.

Він переконаний, що заяви РПЦ про можливість припинення служінь в храмі гробу Господнього у Єрусалимі – це продовження сюжетної лінії, яку почав гнути Московський патріархат.

«Чесно кажучи, більшість експертів, в тому числі і я, схилялись до думки, що ті заяви, які лунали з боку спікерів Російської церкви і УПЦ МП – здебільшого емоційні. Але, на жаль, це виявилося не так. І, на мій погляд, вони продовжують ускладнювати ситуацію», – певен експерт.

За його словами, можна підтримувати або не підтримувати надання томосу Українській православній церкві, по-різному оцінювати зняття анафеми з Філарета. Втім, нинішні дії Московського патріархату справді ведуть до розколу.

«Це справді може призвести до розколу як в Україні, так і у світовому християнстві. Сьогодні ми бачимо, які реальні завдання та цілі ставлять перед собою священнослужителі Російської церкви», – каже Дмитро Разумков.

Окрім цього він зауважив, що завжди вважав, буцім, представники церков повинні намагатися примирити суспільство, не зважаючи на те, хто до якої церкви належить.

«Всі ж кажуть, що Бог один. Я не є теологом, але вважаю, що абсолютно байдуже, через які ворота людина ітиме до Бога. І я думаю, що церковнослужителі повинні були б дотримуватися саме цієї позиції», – підсумовує політтехнолог.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко повідомив, що рішення про надання автокефалії Українській православній церкві було прийняте.

Він пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до єдиної помісної церкви.

У свою чергу Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:39 :39