середа, 17 жовтня, 2018, 10:15 Події
Активіст: Український чорнозем став елементом гібридної війни
Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Атака на український чорнозем – елемент спланованої гібридної війни Росії. За словами представника ВО «Свобода» Олександра Аронця, неякісні російські добрива залишили багатьох українських фермерів ні з чим.

Про це, посилаючись на заяви активіста в Facebook, пишуть «Українські новини».

«Врожайність впала до катастрофічного рівня. Фермери в розпачі. Адже вони заборгували за цей посів, а вже треба брати кредит на наступний. У причинах невдач фермери знайшли «російський слід», – пише блогер.

За його словами, під імпортними марками добрив з Узбекистану, Казахстану, Болгарії та інших країн ховаються фактичні замовники – фірми в Росії. І тепер, вважає Аронець, Росія скористалася тим, що наші фермери не можуть дістати добрива українського виробництва.

«Нібито через заборгованість українських виробників перед «Нафтогазом»деякі з них припинили свою роботу. Цим скористалося безліч імпортерів. Особливо російських міндобрив, і вони великою хвилею до нас направили. Наш уряд вчинив правильно, заборонивши їх, але це не зупинило імпортерів», – заявив Олександр Аронець.

Блогер провів аналогію з подіями чотирирічної давності. Коли на початку війни з Росією виник рух «не купуй російське», російські товари масово міняли етикетки, штрих-коди, де-факто будучи виробленими в Росії, а де-юре – в Європі.

Про цю проблему говорять і самі фермери, які серйозно постраждали від неякісних добрив.

«Зіткнувся з такою проблемою – в минулому році не вдалося закупити добрива наших виробників і довелося купувати імпортні. Потім з’ясував, що це, виявляється, російські, але під західними брендами. І до чого це все призвело? Неврожай. Людям треба за паї гроші виплачувати, кредити закривати. І що виходить – на Сході йде війна, і там ми можемо утримати агресора. У них там не виходить, так вони вирішили зайти з тилу», – каже фермер Олег з Київської області.

Використання російських добрив, які заходять в Україну під маркуванням інших країн, підтверджує і фермер Валентина з Житомира.

«Так, купуємо російські. Українських на всіх не вистачило. Так, вони під забороною у нас, але ви ж знаєте, як це робиться: етикетки переклеїли, та й по всьому «, – запевняє фермер.

Олександр Аронець назвав цю ситуацію «елементом спланованої гібридної війни». Оскільки під загрозою опинився не тільки урожай фермерів, а й український чорнозем в цілому.

 

Нагадаємо, раніше командувач ВМС Ігор Воронечко заявляв про нові методи ведення гібридної війни, які РФ використовує в Приазов’ї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:19 :43