середа, 17 жовтня, 2018, 14:03 Суспільство
Активіст: Правоохоронні органи не звертають уваги на злочини суддів
ZIK
ZIK

У Львівській області деякі судді постійно перевищують свої повноваження заради того, щоб незаконно збагатитися. Водночас звернення громадських активістів до НАЗК, НАБУ, правоохоронних органів залишаються без уваги.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів громадський активіст організації «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський.

«Наша організація утворилася після Майдану. У 2015-2016 роках ми відчули особливу несправедливість судів. Тоді розглядалися справи по митниці. Ми звернули увагу на суддю Лялюка, який зараз працює у Львові. Раніше, у 2010-2011 роках, він очолював Яворівський районний суд. Митники знали, що можуть через нього вирішити контрабандні питання», — розповідає Іван Спринський.

Експерт наголошує на тому, що випадки несправедливих суддівських рішень не є поодинокими випадками.

«Ми цікавимося різними справами. Наприклад, голова Галицького суду Ірина Волоско має три будинки. Перший коштує понад п'ять мільйонів гривень. Що цікаво, її статки не співпадають з доходами», — звертає увагу експерт.

Він підкреслює: ГО «Рабів до раю не пускають» подала понад 120 запитів у НАЗК, НАБУ та інші правоохоронні органи. Стосуються вони порушень, перевищення повноважень суддями у Львівській області.

«Однак наші запити залишилися без уваги. Жодна справа не мала логічного завершення», — обурюється експерт.

На думку активіста, діяльність більшості тутешніх суддів підпадає під ознаки організованої злочинної групи, а тому вони заслуговують на тюрму.

«До того ж, на Львівщині системно відпускають злочинців, коли навіть є чітка доказова база. Гучною була справа по бронетанковому заводу і його керівнику. Судді просто не бачили диверсії і знищення військових підриємств!», — підкреслює Іван Спринський.

Без повноцінної сформованої групи, яка веде у Київ і на Банкову, домовленості оперативників, слідчих і суддів не можливі, наголошує експерт.

«Треба відновити кримінальні провадження щодо перших осіб держави за останні злочини, що відбувалися протягом п'яти років», — додає член ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський.

Нагадаємо, раніше у Львові активісти вимагали відводу суддів, які випустили з СІЗО підозрюваного у тяжкому злочині — замаху на вбивство.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 19:29 :20