Сіярто: Угорщина продовжить блокувати комісію Україна – НАТО

Угорщина буде й далі блокувати засідання комісії Україна – НАТО на рівні міністрів, заявив глава угорського міністерства закордонних справ Петер Сіярто після зустрічі зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним у Люксембурзі.

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Сіярто зазначив, що в Будапешті поки не побачили «жодного прогресу» в конфлікті навколо ухваленого Верховною Радою «Закону про освіту». Україна так і не запровадила рекомендацій Венеціанської комісії, що було наказано в річній програмі співпраці Києва з НАТО, сказав глава МЗС Угорщини.

Сіярто також звернув увагу на публікацію сайтом «Миротворець» прізвищ кількох сотень українських чиновників, які, імовірно, мають угорські паспорти. За словами міністра, ця публікація «є загрозливою» для угорців, які живуть у Закарпатській області.

Угорщина вже кілька разів блокувала засідання комісії Україна – НАТО через ухвалений Верховною Радою закон «Про освіту», який розширив використання української мови в навчанні. Після ухвалення закону Будапешт висловив занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

Сіярто говорив, що Будапешт буде блокувати зближення України з ЄС і НАТО, поки Київ не внесе змін до документу. Закон уже набув чинності, але для врегулювання ситуації Україна запропонувала продовжити термін імплементації мовної статті до 2023 року (ухвалений закон передбачає, що вона набуде чинності у 2020-му).

Loading...