вівторок, 16 жовтня, 2018, 16:05 Суспільство
Сазонов пояснив, чому РФ — мусульманська держава
ZIK
ZIK

Відповідно до кількості вірян, Росія є мусульманською державою. Християнських релігійних традицій дотримуються чи не два відсотки населення.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Кирило Сазонов.

Як повідомлялося раніше, синод Російської православної церкви розірвав спілкування із Константинополем у Мінську. Рішення не ухвалювалося без особистої позиції Патріарха Кирила та політичного втручання Кремля.

«Коли ми обговорюємо цю тему, я посміхаюся. Адже священний синод відбувся не в Мінську, а напередодні в Кремлі, під час засідання Комітету національної безпеки і оборони РФ», — підкреслює експерт.

Він пояснює, що російська церква є частиною держави, якою керують з Кремля.

«Рішення, яке ухвалили в Кремлі, відстоює Московський патріарх Кіріл. Іншого варіанту бути не може. Чи може бути у нього своя позиція, думка? Ні. Церковники в Росії, ніби поліція, беруть і виконують роботу, яку вимагає держава», — порівнює експерт.

Припинення зв’язку з  Константинополем є вигідним для російської церкви, переконаний  політолог.

«Вони мають можливість зберегти свої розкішні будинки, гроші, позиції у російській політиці. Спроба суперечки з Кремлем могла б закінчитися дуже сумно. Наразі православна церква в Росії зберігає право на релігійну  монополію», — звертає увагу експерт.

Крім того, політолог зазначає, що позиція російської православної церкви в РФ є слабкою.

«Якщо ми подивимося на кількість вірян, то Росія — це мусульманська країна. Навіть Москва є мусульманською столицею. Навіть посвятити яйця на Пасху ходять до двох відсотків населення РФ», — підкреслює експерт.

РПЦ зберігає монополію на релігію в Росії лише через перевагу у кількості храмів, каже Кирило Сазонов.

«Половина прибутку РПЦ — фінанси з України. Тому наш томос буде для них величезним ударом. Церква в Росії стане вдвічі біднішою і все, що в них залишиться — це підтримка держави», — додає політолог.

До слова, речник УПЦ КП архієпископ Євстратій заявив, що синод МП повторює політику Кремля. Він самоізолюється у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 05:35 :04