Новини » Події 16 жовтня, 2018, 21:56
Росія використовує в Приазов’ї нові методи гібридної війни, – командувач ВМС

Росія використовує нові методи ведення гібридної війни проти України в Азовському морі і Приазов’ї.

Про це повідомив в інтерв’ю BBC Україна командувач Військово-морських сил ЗСУ адмірал Ігор Воронченко.

За його словами, погіршення ситуації українські військові чекали з моменту спорудження Керченського мосту, який з’єднує РФ з анексованим українським Кримом.

«Мусимо констатувати, що РФ використовує нові методи гібридної війни. Завдання, які вони ставлять перед собою – безпека проходження Керченської протоки, боротьба з браконьєрством і контрабандою, вільне судноплавство – це все є фейком. Основні ж зони уваги – вплив на економіку України, банкрутство наших портів, соціальна дестабілізація в Приазов’ї», – зазначає адмірал.

На його думку, Росія також зацікавлена ​​в перешкоджанні вільному судноплавству в Азовському морі.

Бердянськ і Маріуполь втратили більшу частину прибутку, оскільки прикордонники ФСБ РФ свідомо затримують іноземні судна, які йдуть в морські порти України на Азові і занадто довго «перевіряють» їх. Це може привести до соціальної напруженості в Приазов’ї.

«РФ не відмовилася від намірів щодо півдня України. Не буду прогнозувати, але вони можуть піти ще далі в дестабілізації причорноморських областей, щоб вплинути на певні верстви населення, ніби влада України нездатна забезпечити вільне судноплавство в Азовському морі», – зазначає Воронченко.

Крім того, росіяни продовжують збільшувати свої катерно-корабельні угруповання в Азовському морі; за інформацією командувача ВМС, сюди могли бути перекинуті кілька катерів Каспійської флотилії.

«У Росії розгалужена система базування, що дає їй можливість оперативно контролювати більшу частину Азовського моря. Але ми чекали цього. Робимо певні кроки і будемо нарощувати сили, щоб на їх дії відповідати такими ж непрямими діями», – підкреслив він у розмові з журналістами.

Зокрема, ВМС України перегрупували катерну групу, українські кораблі пройшли через Керченську протоку і зараз знаходяться в Маріуполі, виходять на патрулювання і забезпечують прохід суден і протидію спробам перехоплення з боку російських кораблів. Українські катери готові й надалі забезпечувати виробничу діяльність риболовецьких сейнерів і супроводжувати судна.

«Ми передбачали різні варіанти розвитку подій, і найскладніший – загострення ситуації в Азовському і Чорному морях, аж до десантних операцій... Але впевнений, що відкрита агресія на морі – це буде останній крок вмираючої «імперії зла» РФ. Вони не посміють цього зробити», – підсумував Воронченко.

І додав, що українські кораблі готові до застосування сили у відповідь у разі потреби.

Так, українські військові зміцнюють прибережну зону і сушу, але й для катерних груп в Азовському морі «знайдеться завдання», відзначає адмірал.

«За рішенням РНБО ми збільшуємо присутність на Азовському морі за допомогою нарощування катерного угруповання, приходу кораблів і дислокації морської піхоти й артилерії. Це робиться за принципом спільного базування», – додає командувач ВМС України.

Він розповів про те, що за наявності ресурсу на базі колишнього філіалу Запорізького університету в Бердянську буде створено управління нової бази ВМС в Азовському морі. «Тобто, буде комплекс «земля-море-повітря-підводний простір», – підкреслив він.

Також пункти базування ВМС будуть розташовуватися в Маріуполі і Генічеську.

«Найближчим часом», – підсумував Воронченко, відповідаючи на питання журналістів про те, коли можна очікувати наступний крок з розширення присутності ВМС в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 05:48 :29