вівторок, 16 жовтня, 2018, 18:59 Суспільство
Релігієзнавець В’ячеслав Горшков пояснив, для кого будуть складнішими наслідки рішень Синоду РПЦ
ZIK
ZIK

Я не думаю, що в Україні буде занадто гострий конфлікт. Люди у нас розумні. Вони бачать, що на одному боці залишається Москва, а на іншому – більшість православних церков світу. А щодо Росії і Білорусі, де вплив Московського патріархату є більш потужний, там буде набагато складніше.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив релігієзнавець В’ячеслав Горшков, відповідаючи на питання ведучого про наслідки вчорашнього Синоду РПЦ.

Нагадаємо, вчора, 15 жовтня, Синод Російської православної церкви, що засідав у Мінську вирішив розірвати спілкування із Вселенським Патріархатом. УПЦ МП на соборі Російської православної церкви в Мінську представляє глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій, а також митрополит Запорізький і Мелітопольский Лука.

Релігієзнавець В’ячеслав Горшков зазначив, що наслідки від вчорашнього рішення Синоду РПЦ можуть бути дуже цікавими.

«Адже зараз у Російській православній церкві такий стан, що люди дуже обережні до такого сліпого виконання усіх рішень церковного начальства. Навіть якщо промоніторити Фейсбук, то багато хто пише, що він як мав єдність із Вселенським православ’ям, так і збирається її підтримувати на індивідуальному рівні. Як це буде виглядати на практиці – подивимось.

Але усе залежатиме від того, наскільки серйозними будуть заборони, які церковна влада буде накладати на простих вірян, які наважаться, наприклад, причаститися у храмах Вселенського Патріархату. Щодо священиків – їм складніше. Вони під наглядом. Прості люди більш вільні», – зауважив гість програми.

Релігієзнавець вважає, що для України наслідки від вчорашнього Синоду РПЦ не будуть серйозними. За його словам, складніше у цій ситуації буде Росії і Білорусі.

«Я не думаю, що в Україні буде занадто гострий конфлікт. Зараз ми маємо серйозну канонічну альтернативу. А люди у нас розумні. Вони бачать, що на одному боці залишається Москва, а на іншому – більшість православних церков світу.

А щодо Росії і Білорусі, де вплив Московського патріархату є більш потужний, там буде набагато складніше.

Також подивимося, як це вплине на людей, які подорожували на Афон і в Єрусалим. Тобто до відомих православних святинь, які зараз є під контролем Вселенського Патріархату. От уявіть собі, що приїхала людина до Гробу Господнього, але не має можливості там причаститися тільки через те, що її церковне керівництво так сказало. То яка може бути реакція людей?» – дивується гість програми.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ (КП) Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.

Глава УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет пояснив, як скасування анафеми допоможе об’єднанню українських церков.

Спеціальний посол США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Константинопольського Патріархату надати українським православним канонічну автокефалію стало геополітичною поразкою Кремля.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в разі переслідувань Росія захищатиме інтереси православних Московського патріархату в Україні, як захищає росіян і російськомовних.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 11:07 :28