вівторок, 16 жовтня, 2018, 11:30 Політика
Президент: Реакція Москви на автокефалію підтверджує, що ми на правильному шляху
ZIK
ZIK

Російська церква сьогодні поставила себе на шлях самоізоляції, як це зробила Російська Федерація своєю незаконною агресією на cході України, в Осетії та Абхазії. Але ми були цілком готовими до цього процесу.

Про це на зустрічі з екзархами Вселенського патріархату, яку транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Президент подякував за рішення Вселенського патріарха про надання автокефалії Українській православній церкві. Він зауважив: рішення було прийнято завдяки молитвам українського народу та самого Вселенського патріарха.

«Це рішення довго очікували в Україні. Говорять по-різному. Хтось каже, що ми чекали його 27 років нашої Незалежності, дехто виділяє 100 років з часів УНР, а є й ті, хто каже, що цього рішення очікували 332 роки з моменту незаконної передачі Київської митрополії Московській церкві. До слова, є й думки, що цього моменту чекали з моменту хрещення України-Русі», – каже Гарант.

Втім, він запевнив: як Президент України повинен висловити слова щирої подяки Вселенському патріарху, синоду та всім вірним від імені всього українського народу.

«У той же час, з очевидної подачі Кремля, керівництво країни-агресора та повністю від нього залежне церковне начальство заявило про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Я впевнений, що така реакція повністю підтверджує, що ми на правильному шляху», – запевнив Петро Порошенко.

Він зауважив: Російська церква сьогодні поставила себе на шлях самоізоляції, як це зробила Російська Федерація своєю незаконною агресією на сході України, в Осетії та Абхазії.

«Я сподівався, що цього не відбудеться. Але ми мали бути готовими до цього процесу. У той же час у нас була вдячна молитва за те, що Господь руками його Всесвятості дарував нам автокефалію», – каже Президент.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко повідомив, що рішення про надання автокефалії Українській православній церкві було прийняте.

Він пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до єдиної помісної церкви.

У свою чергу Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 15:35 :26