вівторок, 16 жовтня, 2018, 18:05 Суспільство
Митрополит Макарій: Об’єднавчий Собор відбудеться, коли буде статут і назва єдиної Церкви
ZIK
ZIK

Об’єднавчий Собор відбудеться тоді, коли буде статут, назва та модель устрою об’єднаної Церкви.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час включення заявив митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич).

Владика Макарій, коментуючи ініціативу Президента України передати у постійне користування Вселенському патріарху Андріївську церкву, розповів, що восени 2015 року розпочався ремонт цього храму, і на той момент договір про оренду з УАПЦ відмовилися підписувати, аргументувавши тим, що договір поновлять після завершення ремонтних робіт.

Митрополит УАПЦ Макарій наголосив, що до ініціативи передати церкву Вселенському патріарху ставиться нормально: «Ми поминаємо Вселенського патріарха рішенням Собору, який відбувся у 2015 році, і до того часу, як правлячий архієрей Львівської, Рівненської, Волинської єпархій, я багато років поминав Вселенського патріарха, і якщо ми поминали його, то повинні коритися рішенню і бажанню Його Святості».

Предстоятель УАПЦ розповів, що з 1990-х років кожного разу читав молитву про Єдину помісну церкву. Владика, відповідаючи на запитання, коли може відбутися об’єднавчий Собор, зазначив, що він відбудеться тоді, коли буде статут, назва, модель устрою єдиної Церкви. Митрополит Макарій зазначив, що ведуться розмови про те, що назву об’єднаної Церкви готує Вселенський патріарх.

Предстоятель УАПЦ розповів про спілкування із главою УПЦ КП у неділю, 14 жовтня. Мова йшла про підготовку до Собору, і виникли суперечності щодо статуту, назви та статусу об’єднаної Церкви. Владика наголосив, що перш ніж говорити про Собор, потрібно обговорити поточні питання.

Нагадаємо, як повідомила під час засідання Погоджувальної ради представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко, Президент пропонує передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському патріарху.

Додамо, очільник держави заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджене з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання томосу про автокефалію Української православної церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ (КП) Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

В УПЦ КП розповіли, де відбудеться Всеукраїнський об’єднавчий собор.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 15:53 :59