Новини » Львів 16 жовтня, 2018, 16:48
Львів’ян просять до 1 січня визначитись з формою управління будинками, інакше – це зроблять за них
Фото: facebook
Фото: facebook

До кінця року усі львівські багатоповерхівки спишуть з балансу ЛКП, відповідно мешканці повинні визначитися з подальшою формою управління та обслуговування будинків.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Минулого тижня на сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у місті Львові». Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк розповіла, що відповідно до цієї ухвали районним адміністраціям дається доручення про списання будинків з балансу місцевих рад для того, щоб мешканці, які є зараз співвласниками будинків, визначилися щодо форми управління даними будинками: або створити ОСББ, або передати будинок на обслуговування управляючій компанії, або взяти будинок на самообслуговування. З цим потрібно визначитися до 1 січня 2019 року.

«Списані будинки будуть на обслуговуванні ЛКП до моменту повного переходу у ту чи іншу форму управління. Зараз у комунальній власності знаходиться 7644 будинків. Якщо до 1 березня 2019 року мешканці не визначаться, то буде проведений конкурс, відповідно до якого, буде призначений управитель того чи іншого будинку. Загалом у Львові зараз 9471 буднів, з них 1268 уже створили власні ОСББ. Щотижня створюють два-три нових ОСББ, 45 будинків є вже на обслуговуванні в управляючих компаніях, і 266 будинків є на самообслуговуванні», – зазначила Ірина Маруняк.

За її словами у Львові діють дві програми щодо фінансування ремонтних робіт в житлових будинках. Перша – це програма спільного фінансування проведення капітальних і поточних ремонтів, де 70% коштів виділяє місто, а 30% кошти мешканців. Друга – програма «Теплий дім», якою можуть скористатися будинки, які є у власності ОСББ.

Якщо до 1 січня мешканці Львова не визначаться із формою управління своїми будинками, то із 1 березня – це почнуть робити замість на них на спеціальних конкурсах. Зараз у Львові діє 50 управляючих компаній, 40 з яких створені на основі комунальних підприємств.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:25 :35