вівторок, 16 жовтня, 2018, 13:17 Суспільство
Герой України: Краще піду «партизанити», ніж повернуся в ЗСУ
ZIK
ZIK

У 2014-2016 роках Збройні сили України почали дуже розвиватись, але вже у 2017 році знову відкочуються назад. Адже замість того, щоб спростити роботу офіцерам і командиру взводу, та на повну займатися особовим складом, їх змусили займатися папірцями.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив Герой України Олександр Порхун.

«Я звільнився з армії через те, що мене дістало. Адже за 2014-2016 роки ми дуже пішли вперед як Збройні сили України, а у 2017 році почали відходити назад. Так, тривало укомплектування, надходила техніка, розроблялися новітні зразки форми одягу, будувалось якесь житло для  військовослужбовців. Було дуже багато інтенсивної бойової підготовки, але знову з’явилась паперова армія», – сказав Порхун.

Він вважає, що ті питання, які військові під час війни відкидали і намагалися спростити, щоб офіцер і командир взводу міг займатися особовим складом, а не сидіти і писати папірці –знівелювалося.

«Офіцери, які відповідали за морально-психологічний стан, почали приїжджати і питати: «а чому у вас така низька морально-психологічна підготовка в підрозділі, а чому всі такі понурі?» Та тому що, сидячи в Києві, полковник чи генерал не бачить ту ситуацію, яка відбувається на сході України, коли солдат перебуває в окопах. Про це у 2014-2015 роках ніхто не питав», – розповів він.

За його словами, коли трохи спала агресія і більшість перейшла до окопної війни, тоді приїхали перевірки.

«Я ставив питання перевіряючим, чому ви не приїжджали раніше, чому не було ВСП? Лише у 2016 році з’явилася військова служба правопорядку, яка почала перевіряти машини, техніку, військовослужбовців, які просто виїжджають для проведення занять. Тому пішла бюрократія і на це було гидко дивитися, бо таких як я було мало. Адже я не хотів будувати величезну кар’єру, бо з моїм характером цього б не вийшло. Хоча, якщо б пішла якась тотальна війна, то я б повернувся, але не в Збройні сили України, а краще пішов би «партизанити», – наголосив Порхун. 

Його побратим Герой України Ігор Герасименко погодився з тезою про паперову армію і розповів про бюрократію, з якою зіткнувся на власному досвіді.

«У мене був випадок, коли я командував п’ятою тактичною групою, яка дислокувалася в Святогірську. До мене приїхав полковник з відділу фізичної підготовки та спорту і запитав, як я займаюсь фізичною підготовкою з бригадою на передовій. Я ледве не впав зі сміху, навіть не знав, що відповісти», – прокоментував Герасименко.

За його словами, він просто перерахував те, чим щодня займаються військові.

«Треба підносити боєприпаси, що є фізичним навантаженням, далі пробігти з точки А в точку Б під обстрілом, пересування периметром у бронежилетах. Також причиною піти з армії було відчуття, що ми засиділись, бо служба коли-небудь закінчується. Захотів спробувати себе в мирному житті. Якщо ж  захочу повернутись, то Генштаб і командування, мабуть, будуть не проти. Але вже зараз зрозумів, що по-іншому будував би свою роботу у війську», – зазначив він.

Нагадаємо, військовий парамедик Олена Мосійчук  вважає, що українських військових дуже цінують за кордоном, натомість на батьківщині їхня робота належно не оцінена. Через це вони масово звільняються з лав ЗСУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:37 :39