Новини » Події 16 жовтня, 2018, 17:59
Генпрокуратура завершила розслідування стосовно чотирьох «беркутівців»

Генеральна прокуратура України (ГПУ) завершила досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно чотирьох колишніх співробітників підрозділу «Беркут».

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Зокрема, йдеться про розслідування сутичок під час Євромайдану у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві. Також ГПУ розслідує інші факти перешкоджань «беркутівців» учасникам акції протесту.

«5 жовтня 2018 р. за фактами незаконного затримання 30.11.2013 на Майдані Незалежності в м. Києві учасника мирної акції протесту, складання та видачі завідомо неправдивих документів про його затримання, колишньому міліціонеру столичного полку «Беркут», який є діючим співробітником поліції, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 28, ст. 340 та ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування, вчиненому групою осіб; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою осіб; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів», – підкреслено у повідомленні.

Окрім того, у період з 09.10.2018 по 11.10.2018 завершено досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях стосовно чотирьох колишніх співробітників ПМОП «Беркут», яких підозрюють у вчиненні аналогічних злочинів.

«Підозрюваним та їх захисникам надано для ознайомлення матеріали, зібрані стороною обвинувачення.

Раніше за фактами цих подій до суду спрямовано обвинувальні акти стосовно колишніх голови Київської міської державної адміністрації, начальника управління громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві та 15 працівників столичного «Беркуту». Досудове розслідування щодо встановлення організаторів та співвиконавців цих та інших злочинів триває», – зазначила прес-служба Генпрокуратури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 10:20 :07