вівторок, 16 жовтня, 2018, 17:06 Політика
«Депутатська самооборона» не позбавила недоторканності опоблоківця Колєснікова

Народні депутати провалили зняття депутатської недоторканності із народного депутата від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова.

За надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова під час вечірнього засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 163 обранці.

Генеральний прокурор Юрій Луценко, представляючи подання щодо нардепа Колєснікова, якого підозрюють у зловживанні владою, окремо наголосив, що звертається до 137 депутатів (нагадаємо, саме стільки парламентарів підтримали зняття недоторканності із народного депутата від Опозиційного блоку Олександра Вілкула сьогодні, під час голосування на ранковому засіданні ВРУ), і до решти – «учасників депутатської самооборони».

Як ідеться у поданні, у 2012 році Дмитро Колєсніков, який на той момент перебував на посаді голови Агентства держмайна України, підписав документи, і внаслідок цього відчужили об’єкти нерухомості – корпуси ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» у Дніпрі.

Народний депутат від Опоблоку Дмитро Колєсніков, даючи пояснення перед парламентарями, заявив про початок виборчої кампанії, у якій, з його слів, беруть участь правоохоронні органи. Він звинуватив правоохоронців у фальсифікаціях та політичному переслідуванні. Опоблоківець запевняв, що у нього були відсутні мотиви, не було умислу, повноважень та вигоди для здійснення злочину, у якому його звинувачують.

Під час обговорення у ВРУ частина депутатів використали трибуну для того, щоб говорити про інші питання, не дотичні до зняття депутатської недоторканності – зокрема, опоблоківці говорили про вирубування Карпатських лісів.

Це обурило депутата Володимира Парасюка. Він звернувся до опоблоківців, натякнувши, мовляв, у Карпатських лісах ще «багато гілляк». Парасюк звернувся до генпрокурора із запитанням, мовляв, чому у поданнях на колишніх регіоналів немає епізодів щодо державної зради, корупції: «Людям потрібно дати відповіді на питання, чому країна так живе, чому в країні війна? А тому, що вони привели цю війну у цю країну».

Нардеп Купрій розкритикував роботу Юрія Луценка як генпрокурора та закликав звільнити його із посади та навести лад у правоохоронній системі.

Під час голосування щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова «за» проголосували 163 обранці.

Голова ВРУ Андрій Парубій після голосування заявив, що сьогоднішні голосування щодо подань ГПУ – великий сором українського парламенту, і це свідчення того, наскільки ВРУ готова до зняття депутатської недоторканності.

Нагадаємо, 8 жовтня Регламентний комітет ВРУ розглянув подання генерального прокурора України Юрія Луценка щодо народних депутатів від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула.

Комітет з питань регламенту Верховної Ради вирішив рекомендувати парламенту розглянути по суті подання генпрокурора Юрія Луценка щодо притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Опозиційного блоку» Дмитра Колєснікова.

Як повідомляли раніше, 4 жовтня у ВРУ забракло голосів для того, щоб зняти недоторканність із народного депутата із фракції «Опозиційний блок» Сергія Дунаєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:23 :32