live

Андріївську церкву хочуть передати у постійне користування Вселенському Патріарху

Андріївська церква в Києві. Фото: Малолєтка Євген/УНІАН

Президент України пропонує передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському Патріарху.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), яке транслює телеканал ZIK, заявила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

Ірина Луценко наголосила, що Президент України Петро Порошенко дякує Вселенському Патріарху у його, фактично, протистоянні із Кремлем у питанні томосу.

Читайте також: Російська церква привласнила назву Українська Православна Церква

Нардеп поінформувала парламентарів, що Президент України Петро Порошенко підтримує прагнення якнайшвидшого отримання томосу, і як знак солідарності із цим процесом робить символічний жест – днями буде зареєстровано законопроект, яким очільник держави пропонує передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському Патріарху, «як символічний жест, що святий Андрій хрестив у свій час Україну».

«Це буде символічний жест нашого єднання із Матір’ю-Церквою. Президент Порошенко звертається до парламенту, до всіх фракцій – підтримати цей законопроект про передачу у постійне користування Андріївської церкви Вселенському Патріарху», – зазначила Ірина Луценко.

Читайте також: Після рішення про томос для УПЦ в Росії розпочалась справжня істерика

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський Патріарх продовжив процедуру надання Томосу Українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з Патріарха УПЦ (КП) Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.

В УПЦ КП розповіли, де відбудеться Всеукраїнський об’єднавчий собор.

Як повідомляли, Синод РПЦ готує «відповідь» на рішення Константинопольського патріархату щодо України. 15 жовтня ввечері стало відомо, що Синод Російської православної церкви розриває спілкування із Константинополем.

Читайте також: Опозиційний московський журналіст розповів, де тепер будуть молитися російські православніLoading...
Loading...
Loading...