Євстратій Зоря: Російська церква привласнила назву Українська Православна Церква

ZIK

Коли в Україні буде єдина помісна Українська православна церква, статус якої визнаний Вселенським православ’ям і проголошений відповідним томосом, то паралельне існування Російської православної церкви в Україні, яка, на наше переконання, незаконно і неканонічно, через узурпацію влади, на Харківському соборі у 1992-му році привласнила собі назву Українська православна церква, я думаю, що в законодавчий спосіб ця релігійна організація отримає притаманну їй назву – Російська православна церква.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря.

Архієпископ Євстратій Зоря відповів на питання глядача, яку назву матиме Українська православна церква після того, як отримає томос:

«Як ми бачимо, переважна більшість помісних православних церков мають назву, яка структурно є дуже подібною. Наприклад, Болгарська православна церква, Румунська православна церква, Грузинська православна церква. Відповідно, більш притаманна назва для церкви – Українська православна церква», – зазначив гість програми.

Читайте також: Опозиційний московський журналіст розповів, де тепер будуть молитися російські православні

Водночас архієпископ Євстратій Зоря повідомив, що поки що ця назва закріплена за церквою Московського патріархату.

«Але очевидно, що коли в Україні буде єдина помісна Українська православна церква, статус якої визнаний Вселенським православ’ям і проголошений відповідним томосом, то паралельне існування Російської православної церкви в Україні, яка, на наше переконання, незаконно й неканонічно, через узурпацію влади, на Харківському соборі у 1992-му році привласнила собі назву Українська православна церква, я думаю, що в законодавчий спосіб ця релігійна організація отримає притаманну їй назву – Російська православна церква. І саме під цієї назвою буде далі діяти в Україні. Без будь-яких обмежень, користуючись тими самими правами, які мають й інші понад 100 конфесій, що зараз зареєстровані в Україні», – підкреслив прес-секретар УПЦ КП.

Архієпископ Євстратій Зоря також пояснив, чи назва буде змінена в примусовому порядку:

«У Верховній Раді вже кілька років знаходиться на розгляді законопроект №5309 про назви релігійних організацій, центр яких знаходиться в країні-агресорі. Основна позиція в тому, що релігійні організації, центр яких знаходить в країні-агресорі, у своїй повній юридичній назві повинні вказувати приналежність до цієї релігійної організації. Я думаю, що цей законопроект має бути прийнятий. Таким чином це питання має бути врегульоване», – зазначив архієпископ Євстратій Зоря.

Читайте також: Духівник бойовиків «Сталін»: На Донбасі викрили справжнє обличчя ФСБ-РПЦ

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський Патріарх продовжив процедуру надання Томосу Українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з Патріарха УПЦ (КП) Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.

В УПЦ КП розповіли, де відбудеться Всеукраїнський об’єднавчий собор.

Як повідомляли, Синод РПЦ готує «відповідь» на рішення Константинопольського патріархату щодо України. 15 жовтня ввечері стало відомо, що Синод Російської православної церкви розриває спілкування із Константинополем.Loading...