понеділок, 15 жовтня, 2018, 19:20 Економіка
Україні дістався унікальний комплекс централізованого теплопостачання, – екс-міністр
ZIK
ZIK

Україні дістався унікальний комплекс централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання, але ним розпоряджалися дуже непрофесійно. Однак такі системи кращі з точки зору екології та економічної ефективності. Проте ми їх втрачаємо.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-міністр палива та енергетики України (2005-2006 рр.) Іван Плачков.

«В Україні одна з найбільш розвинутих систем централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання. І, на жаль, за роки незалежності ми не зрозуміли яким унікальним комплектом володіємо. Ми абсолютно не звертали на нього увагу, і ми не побудували логістичної системи взаємовідносин зі споживачами», – зазначив екс-міністр.

За його словами, держава ще не зрозуміла, який унікальний комплекс їй дістався, через що централізованими системами розпоряджалися дуже непрофесійно. І, на жаль, зараз ми його втрачаємо. 

«Мені було дуже дивно чути, коли мер Києва Володимир Кличко сказав, що потрібно зовсім відмовлятися від централізованого теплопостачання в Києві. Причому в директивах Євросоюзу планується країни Західної Європи переводити на централізоване тепло- і водопостачання на 50%. Вони її збільшують, а ми її зменшуємо. Для цього є причини: такі системи кращі з точки зору екології та економічної ефективності», – пояснив Плачков.

Відповідаючи на запитання ведучої, чому сьогодні в Україні є міста, не готові до опалювального сезону, пан Плачков сказав, що криза неплатежів призвела до боргів місцевих постачальників перед Нафтогазом.

«Ми знаємо, що Нафтогаз у нас "священна корова", і вона залишила підприємства без грошей на підготовку до опалювального сезону. Вони створили спецрахунки, і гроші від споживачів ідуть на спецрахунок Нафтогазу», – відповів експерт.

Нагадаємо, що з 15 жовтня у Києві розпочнуть розгортання системи централізованого опалення, але батареї потепліють лише через два тижні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 20:49 :35