понеділок, 15 жовтня, 2018, 12:52 Політика
Учасник АТО: Якщо після виборів влада не зміниться, можливе повномасштабне вторгнення РФ
ZIK
ZIK

Після українських виборів цілком імовірно, що Росія змінить свою тактику і перейде до повномасштабного вторгнення. Такий варіант можливий, якщо влада в Україні залишиться бодай такою ж проукраїнською, якою є зараз.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт Міжнародного інституту демократій, учасник АТО Євген Дикий.

Він переконаний, що українські генерали прекрасно доводять слушність прислів’я про те, що всі генерали завжди готуються до тої війни, яка вже була.

«Станом на сьогодні українська армія готова до тої війни, яка була у 2014 році. Але вона ледь-ледь відповідає вимогам щодо постійного стримування ворога по лінії. У випадку, якщо Росія зараз змінить свою тактику, а це дуже ймовірно після українських виборів, вона може перейти до масштабного вторгнення», – вважає військовий.

Він підкреслив: такий варіант імовірний у випадку, якщо після виборів українська влада залишиться бодай такою ж проукраїнською, якою є зараз. Мовляв, вона може не влаштовувати нас, але так само вона не влаштовує і Кремль, що вважає її «категоричною бандерівською владою».

«І вибачте, але до такого сценарію українська армія так само неготова, як у 2014 році була неготовою до такого обмеженого вторгнення. Питання зараз не в збільшенні видатків на оборону, а в їх цільовому використанні. По-перше, трохи смішно порівнювати наші видатки зі стандартами НАТО, що складають 2,5% ВВП у мирний час. А у нас прямо тут і зараз триває війна», – зауважив Євген Дикий.

Тому, за його словами, порівнювати це зовсім не можна, адже за нинішніх українських реалій цілком виправданими були б і виділення на обороноздатність і 10% чи 20% ВВП.

«Тут нам потрібно дивитись не на стандарти мирного часу НАТО, а на стандарти, наприклад, життя держави Ізраїль, яка перебуває в стані постійної війни. Хоча, до слова, те, що зараз виділяється – не такі вже й малі гроші. Але відсотки від ВВП – це виключно економічні показники. Коли я був на фронті, мене конкретно цікавило, чи приїде до нас танк», – каже учасник АТО.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко розповів про новітню техніку, що надійшла або найближчим часом надійде на озброєння Збройних сил.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 06:50 :10