понеділок, 15 жовтня, 2018, 16:59 Політика
Старіков: Треба визначитись, яку ми хочемо будувати армію
ZIK
ZIK

У Службу безпеки України та Міністерство внутрішніх справ вже «зайшли» партійні квоти, чого не можна робити з армією в жодному разі. Адже, якщо це станеться і командир зайде від «Народного фронту», хтось від БПП, а ще інший від «Самопомочі», то армія може розвалитись.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив військовий експерт Олег Старіков.

«ЗСУ потихеньку починає переходити на стандарти НАТО, а до 2020 року також там повинні розділити посаду Головнокомандувача і начальника Генштабу. Адже саме завданням Головнокомандувача є будівництво збройних сил, реформування і ведення бойових дій, бо наразі ці функції пов’язані і з начальником Генштабу», – сказав Старіков.

За його словами, треба якнайшвидше визначитись, яку армію українці хочуть збудувати. Бо якщо не відбудеться розділення посад, це буде крахом.

«Найголовніше, що зараз треба зробити, це розділити повноваження Головнокомандувача і начальника Генштабу, а також забрати у цієї посадової особи право підпису фінансових документів та договорів. Як тільки це буде ліквідовано, посада для всіх, хто крутиться навколо грошей, буде нецікавою», – вважає він.

Він розповів, що звільнився із лав армії через те, що почали йти на службу люди «по блату».

«Я звик, що начальники завжди розумніші за мене, розповідаю про проблему, а він мені каже, що зробити. Але коли почали приходити незрозумілі люди – я сказав, що йду, бо здоров’я вже замало», – зазначив він.

За його словами, також не можна допустити, щоб в армію йшли служити люди за квотним принципом.

«Наприклад, в СБУ та МВС вже зайшли партійні квоти, а в армію в жодному разі такого не повинно бути. Бо, якщо в армії таке станеться, наприклад, командир зайде від «Народного фронту», другий від БПП, третій від «Самопомочі», то армія може розвалитись, чого не можна допустити. Тому, якщо найближчим часом саме у Збройних силах не зміниться кругозір, не йдеться зараз про тактичну складову, а про оперативну та оперативну-стратегічну, то там, на превеликий жаль, залишаться люди, котрі думають, як за «совка», – вважає Старіков.

«Я вважаю, що українську армію варто будувати за швейцарським принципом. Тобто залишити бойовий кістяк та велику резервну армію. На практиці це виглядає так, що у кожного військовозобов’язаного стоїть вдома зброя, а у дружини ­– боєприпаси. Коли наступає лиха година, жінка витягає боєприпаси і каже йти захищати мій дім, вулицю та місто. І це зовсім інший рівень мотивації, а бойові частини все роблять для того, щоб люди мобілізувались. Тому я вважаю, що мають бути створені бойові частини високої бойової готовності для того, щоб вони дали можливість державі підготуватись, щоб, наприклад, за місяць повністю мобілізуватись», – додав військовий експерт.

Нагадаємо, журналіст Юрій Колесников вважає, що у порівнянні із 2014 роком, українська армія стала значно сильнішою. Втім, багато змін впровадили лише зараз, під вибори. Натомість за це потрібно було братись ще з самого початку російського вторгнення.

Також учасник бойових дій Сергій Ульянов зазначив, що однією з найбільших проблем української армії є відсутність відповідальності офіцерів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:42 :27