понеділок, 15 жовтня, 2018, 23:40 Суспільство
Шрамко: У Білорусі до автокефалії відносяться спокійніше, аніж в Росії чи навіть в Україні
ZIK
ZIK

У Білорусі питання автокефалії не пов’язують з якимось розділенням. Адже там не існує розділення церкви, бо вона у нас одна.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK зазначив священик Свято-Михайлівського приходу Олександр Шрамко.

«Я думаю, що розуміння щодо автокефалії в Білоруські православній церкві дуже різне, в тому числі і серед тих людей, які перебувають ближче до керівництва церкви. Але висловлюють усі, звичайно, офіційно ту позицію, котру виголошує керівництво Російської православної церкви. Тобто все так як заведено на синоді РПЦ», – сказав Шрамко.

Він розповів, що в Білорусі немає розділення церкви, тому там з цим простіше.

«Думаю, що відношення у Білорусі до автокефалії спокійніше, аніж наприклад в Росії і можливо навіть як в Україні. Тому що у нас це питання не пов’язує якимось розділенням, бо у нас немає розділення церкви, адже вона у нас одна», – розповів він.

Також, за його словами, була спроба митрополита Павла з Росії створити самостійну православну церкву, але йому не вдалося.

«Здавалося б російський митрополит, однак приблизно через рік, він виступив з ініціативою отримання більш широкої автономії і самостійності російської церкви. Я думаю, що це відбулося не без впливу тих людей, які його оточують. Якщо ж говорити про Київську митрополію та територію Вселенського патріарха, то цю тему обговорюють священики з певною часткою гумору. Наприклад, коли мені заборонили правити, то казали, що я можу звернутися до Вселенського Патріарха. Але теоретично знали всі, що колись якось дивно перейшла митрополія до Москви», – прокоментував Шрамко.

Ба більше, він вважає, що білоруська церква має набагато більше основи і може претендувати на спадок.

«Я опублікував у Фейсбуці карту, де видно, що Річ Посполита, якою впринципі і є Київська митрополія, але туди повністю входила лише Білорусь, а Україна не вся. Тому виходить так, що Київська митрополія більше навіть є пробілоруською, лише слово «київ» присутнє», – додав він.

Нагадаємо, у столиці Білорусі Мінську заборонили служіння священикові Свято-Михайлівського православного приходу Олександру Шрамку. Перед тим у Фейсбуці священик розкритикував поведінку патріарха щодо пересічних православних.

До слова, синод Російської православної церкви вирішив розірвати спілкування із Константинополем.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 19:36 :15