понеділок, 15 жовтня, 2018, 13:43 Події
Оприлюднено докази присутності сучасних російських систем зв’язку на Донбасі
Переносні станції супутникового зв’язку «Ауріга-1.2» і «Бар’єр-Т». Фото: medium.com
Переносні станції супутникового зв’язку «Ауріга-1.2» і «Бар’єр-Т». Фото: medium.com

Експерти лабораторії криміналістичних досліджень Атлантичної Ради проаналізували фотографії і знайшли нові докази присутності сучасних російських систем на окупованих територіях Донбасу.

Висновки вони виклали у статті на своєму сайті.

«При тому, що Росія зменшила кількість військовослужбовців і важких озброєнь, що відправляються на схід України, вона підтримувала (якщо навіть не збільшила) кількість і якість нелетального спорядження і продовжувала надавати необхідний персонал, що володіє технічними знаннями, зокрема, фахівців в області електронної війни», – йдеться у статті.

У ній, зокрема, розповідається про переносні станції супутникового зв’язку «Ауріга-1.2» (розробка 2014 року, в 2016 році її засікли в Сирії) і «Бар’єр-Т». Фото цих систем виклали в соцмережі. Проаналізувавши їх, фахівці дійшли висновку, що зйомка була проведена в передмісті Макіївки, на території так званої ДНР, орієнтовно навесні-влітку 2017 року.

Ці системи, на додаток до іншої допомоги з боку Росії, серйозно сприяють посиленню можливостей підпорядкованих Росією бойовиків, завдяки таким механізмам підтримки, як психологічні операції, перехоплення сигналів, розвідка і розширені комунікації.

Незважаючи на те, що точний час застосування систем експерти назвати не можуть, їм ясно, що терористичні угруповання, керовані Росією, як і раніше, значною мірою покладаються на російські військові ресурси та досвід, – пише «Укрінформ».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 00:11 :49