Новини » Економіка

Олексій Плотніков пояснив небезпеку монетизації субсидій

ZIK

У сусідніх країнах не відбулося монетизації пільг, тому що там ці гроші використовували не за призначенням. З цієї точки зору варто дуже обережно ставитися до монетизації, бо вона може спровокувати зниження рівня оплати за комунальні послуги.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст Олексій Плотніков.

За словами пана Плотнікова, є різний досвід монетизації і, до речі, багато в чому негативний. Замість оплати комунальних послуг громадяни купують необхідне, і при цьому покриття платежів не зростає, а, навпаки, знижується.

«У сусідніх країнах не пішла монетизація пільг, тому що там гроші на оплату послуг використовували куди завгодно, тільки не за призначенням. З цієї точки зору я дуже обережно ставлюсь до монетизації. Якщо ми зараз повністю перейдемо на монетизацію, то в нас буде провисати бюджет. Можливо дійсно пожвавиться споживчий ринок, але я маю сумніви, чи громадяни врешті-решт перерахують їх до бюджету», – пояснив економіст.

Водночас, народний депутат Віктор Кривенко вважає, що монетизація – це правильний шлях, і він підтримує в цьому уряд. 

«У людей повинна бути мотивація вкласти в енергозбереження. Має бути чітка модель оплати, щоб людина могла заробити на цьому. Людина повинна отримувати певну суму, навіть якщо зменшить споживання. Субсидії треба обов'язково монетизувати і загалом багато ще чого. Проїзд в транспорті треба також монетизувати», – переконаний Кривенко.

Також він додав, що до 2014 року Нафтогаз був постійно дотаційним, і в цьому була проблема. Нам не потрібен теперішній профіцитний Нафтогаз, просто треба вийти на бездотаційність. Навіть якщо прибуток Нафтогазу буде 2 мільярди, для держави це нормально.

«На покриття субсидій на 2015 рік держава виділяла у бюджеті 18 мільярдів гривень, на 2019 рік – 55 мільярдів. Нагадую, що прибуток Нафтогазу – 39 мільярдів. Ми просто перекладаємо бюджетні гроші в бюджет Нафтогазу. Це прикриває соціалістичне прагнення. Бідним людям дають субсидію, щоб вони ні про що не турбувалися і щоб ними можна було легко керувати», – пояснив народний депутат.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів затвердив проведення монетизації субсидій в три етапи, починаючи з 1 січня 2019 року.

Loading...