понеділок, 15 жовтня, 2018, 21:41 Політика
Нардепи пропонують вшановувати День незалежності України 22 січня
ZIK
ZIK

Народні депутати пропонують змінити дату святкування Дня Незалежності замість 24 серпня на 22 січня. Мовляв, це буде відновленням історичної справедливості, адже Україна отримала самостійність ще у 1918 році.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

24 серпня 1991-го року відкрилася нова сторінка в історії України, яка нарешті стала незалежною. Парламентарі офіційно підтримали відповідний акт, а сесійною залою пронесли блакитно-жовтий стяг і на радощах навіть заспівали.

Це доленосне рішення оплесками зустрічали і під стінами Верховної Ради, де був велелюдний мітинг. З концертами, військовими парадами, феєрверками і без них щороку 24 серпня українці відзначають день народження держави і досі.

Однак, низка депутатів вирішила, що насправді дату на загальнодержавному рівні потрібно відзначати 22 січня, зробивши цей день вихідним. І навіть розробили відповідний проект постанови.

Мовляв, у 1918 році затвердили 4-й універсал Центральної ради. Цей документ проголошував УНР самостійною, незалежною та суверенною, а рівно за рік на Софійській площі у столиці урочисто оголосили про об’єднання Української та Західноукраїнської народних республік.

«Ми повинні пам’ятати нашу історію та про боротьбу наших предків. Те, що Україна була державою вже давно, бо нам не 27 років, як хтось хоче нав’язати. Ми маємо набагато довший період існування державності, і я вже не кажу про націю», – сказав співавтор проекту постанови Михайло Головко.

Коли журналісти провели бліц-опитування, пересічні українці по-різному реагували, але більшість схилялась до того, щоб не змінювати дату. Натомість історик Святослав Шеремета зазначив, що для становлення незалежності України важливі обидві дати, які потрібно відзначати паралельно.

«Українці не повинні вигадувати велосипед. Коли ми говоримо про Литву та Литовську державу, то там дуже гармонійно святкуються два дні незалежності. Проголошення Литовської державності 16 лютого 17 року і відновлення державності 11 березня 1990 року», – зазначив відповідальний секретар Держкомісії увічнення пам’яті Святослав Шеремета.

Щось схоже може бути і в нас, звісно, якщо ідею підтримають. Її автори запевняють, що 24-те серпня із календаря загальнодержавних дат викреслювати не будуть. Його також планують залишити вихідним, але перейменувати на День відновлення незалежності.

Нагадаємо, цьогоріч напередодні Дня Незалежності українська розвідка запобігла провокацій із боку Російської Федерації.

Олена Лоскун, Наталя Лазарович, Віталій Воротняк, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 15:54 :25