понеділок, 15 жовтня, 2018, 20:50 Суспільство
Нардеп Чижмарь певен, що ізоляція РПЦ призведе до кінця Російської імперії
ZIK
ZIK

Церква та релігія є одним із основних моментів гібридної війни Росії на теренах України. І це ще раз має підтвердити усьому світу, що Російська православна церква – це лише державна політика.

Таку думку висловив народний депутат України Юрій Чижмарь у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я вважаю, що місце проведення синоду вибрано в Мінську не випадково, адже Білорусь перебуває у тій самій ситуації, що й Україна, і так само може претендувати на автокефалію. Адже також має незалежність, і в майбутньому може йти цим шляхом. Тому на сьогодні Російській православній церкві потрібно показати Білорусі, що вони її нікуди не відпустять, і в релігійному плані зокрема», – прокоментував Юрій Чижмарь.

На думку депутата, РПЦ буде і надалі активізувати свою діяльність на території Білорусі, щоб подібних моментів більше не виникало.

«Те, що Росія провела РНБО у зв’язку з наданням Україні автокефалії говорить про те, що церква і релігія є одним із основних моментів гібридної війни на теренах України. І це ще раз має підтвердити усьому світу, що Російська православна церква – це лише державна політика.

Тому я би дійсно хотів, щоб Росія самоізолювалась у різних сферах, зокрема і в православному світі, адже це стане початком кінця Російської імперії, яку просто «з’їдять» внутрішні протиріччя», – вважає Юрій Чижмарь.

Як повідомлялося, президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав рішення Синоду Вселенського Патріархату щодо продовження процедури надання автокефалії помісній Українській православній церкві небезпечним розколом православ’я.

Нагадаємо, засідання синоду Російської православної церкви відбудеться у понеділок у Мінську під головуванням патріарха Кирила, його головна тема – оцінка дій Константинопольського Патріархату в Україні та вироблення РПЦ заходів у відповідь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 04:44 :15